Isparta'ya 1 milyon gül fidanı

Isparta'ya 1 milyon gül fidanı
Isparta'ya 1 milyon gül fidanı
- Isparta Belediyesi, dünyanın "gül bahçesi" Isparta'ya iki yılda 1 milyon gül fidanı dikecek

ISPARTA (AA) - Isparta Belediyesi, kentte 500 bini bu yıl olacak şekilde iki yıl içinde 1 milyon gül fidanını toprakla buluşturacak. 

Isparta Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları ile bir araya gelen Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Isparta'nın dünya gül yağı üretiminin yarısından fazlasını tek başına karşıladığını söyledi. 

Gül ile tanınan Isparta'da "Güller şehri Isparta" sloganıyla bir çalışma başlattıklarını anlatan Günaydın, bu kapsamda 2 yıl içinde kentin belirlenen noktalarına 1 milyon gül fidanı dikeceklerini kaydetti. 

Bu seneye başlayacak çalışma kapsamında ileriki günlerde 500 bin fidanının dikimine başlanacağını dile getiren Günaydın, gelecek yıl da 500 bin fidan dikerek toplam 1 milyon gül fidanını toprakla buluşturacaklarını söyledi.

Çalışmanın Park Bahçeler Müdürlüğünce yürütüleceğine değinen Başkan Günaydın, şöyle konuştu:

"Bu güllerimiz şehir süsleme sanatı ile de bütünleşmiş olacak. Tüm Isparta halkımızın da bu çalışmalarımıza katılmasını istiyoruz. Herkes şehre girişle birlikte güllerle buluşacak ve her noktada Isparta güllerle bezenecek. Isparta'mız diktiğimiz ağaçlarla nasıl yeşil koridora ulaştıysa, şimdi de aynı şekilde gül koridorlarına kavuşacak. Bu güzellikler için halkımıza şimdiden mutluluklar diliyorum."


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Isparta

  ,

  Belediye

  ,

  başkan