"Korsan oto galericiliğin önüne geçilecek"

"Korsan oto galericiliğin önüne geçilecek"
"Korsan oto galericiliğin önüne geçilecek"
- MASFED Başkanı Erkoç: - "Büyükşehirlerde bir ara korsan taksiler vardı, şimdi bunun önüne geçildi. İnşallah biz de korsan galericiliğin önüne geçeceğiz. Mesleğimiz kaliteli hale gelecek"

ISPARTA (AA) - Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç "Büyükşehirlerde bir ara korsan taksiler vardı, şimdi bunun önüne geçildi. İnşallah biz de korsan galericiliğin önüne geçeceğiz. Mesleğimiz kaliteli hale gelecek" dedi. 

Erkoç, Isparta Oto Galericileri ve Otomotivcileri Derneği Olağan Genel Kurulu'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, yıllardan beri otomobil ticaretinin tanımlanmasıyla ilgili uğraş verdiklerini söyledi.

TBMM'deki siyasi parti gruplarına bu yönde teklif verdiklerini belirten Erkoç, söz konusu teklifin Perakende Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında yasalaşarak Resmi Gazete 'de yayımlandığını anlattı.

Yıllardır oto galericilerin farklı isimlerle anıldığını, her önüne gelenin otomobil ticareti yaptığını ifade eden Erkoç, "Otomobil kiralama şirketi olan, emlak işi yapanlar, polisi, öğretmeni herkes araba alıp satıyordu. İnşallah bundan sonra bu mesleği gerçekten yapanlar yapacak. Bu kanun  kanun ile meslek daha ciddi boyutlara gelecek" diye konuştu.

"Ülkemizde yılda 5 milyon ikinci el araç satılıyor. Bunun bir milyonu meslektaşlarımızca, otomobil bayilerince satılıyor" diyen Erkoç, şunları kaydetti:

"4 milyonu ise maalesef dışarıda mesleği bu olmayan insanlar tarafından alınıp satılıyordu. İnşallah bundan sonra bunun önüne geçilecek. Bunun yanında meslektaşlarımıza farklı ithamlar oluyordu. Bir takım yaptırımlar gelecek. Büyükşehirlerde bir ara korsan taksiler vardı, şimdi bunun önüne geçildi. İnşallah biz de korsan galericiliğin önüne geçeceğiz. Mesleğimiz kaliteli hale gelecek."


  ETİKETLER:

  TBMM

  ,

  Aydın

  ,

  Isparta

  ,

  haber

  ,

  Emlak

  ,

  Oto

  ,

  Araba

  ,

  Parti

  ,

  Resmi

  ,

  siyasi