Koruma altındaki kadınlar sergi açtı

Koruma altındaki kadınlar sergi açtı
Koruma altındaki kadınlar sergi açtı
- Isparta'da fiziksel, cinsel ve psikolojik şiddet görerek kadın sığınma evine yerleştirilen 22 kadının yaptığı el işi ürünleri, açılan sergide satışa sunuldu

ISPARTA (AA) - Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Isparta'da fiziksel, cinsel ve psikolojik şiddet görerek kadın sığınma evine yerleştirilen 22 kadının yaptığı el işi ürünleri açılan sergide satışa sunuldu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kadın Konukevi'nde kalan kadınların yaptığı el işi ürünler, Mimar Sinan Camii önünde açılan stantta sergilendi.

Farkındalık yaratmak adına açılan stantta, vatandaşlara üzerinde "Öldüren sevgi istemiyoruz" yazılı kutularda lokum dağıtıldı. Stant çadırına ise "Erkeksen öfkeni yen", "Kadın yoksa sen de yoksun" yazıları asıldı.

Kadın Konukevi Müdürü Melek Gök, gazetecilere yaptığı açıklamada, kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılmasına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla konukevinde kalan kadınların yaptığı el işi ürünlerin sergilendiği stant açtıklarını söyledi.

Sergide satılacak ürünlerden elde edilecek gelirin kadınlara verileceğini ifade eden Gök, şöyle konuştu:

"Toplumda birkaç kişide de olsa farkındalık yaratabilirsek biz bunu bir kazanç bir katma değer olarak göreceğiz. Şiddeti önleme ve izleme merkezimiz kuruldu. Şiddeti önleme ile ilgili toplumda çalışmalar yapacak. Eğitim toplantıları yapacak. Şiddeti uğramış kadın sığınma evine sığınmış kadınlarımız var. Bu kadınlarımıza yönelik hem bakımlarını sağlıyoruz hem de hayata kazandırmak adına bir takım çalışmalar yapıyoruz. Halk eğitim ile işbirliği içerisinde bir takım el işleri öğretiyoruz. Onların yapmış oldukları ürünleri satarak gelire dönüştürüyoruz. Gelirin tamamı kadınlarımız için kullanıyoruz."