Mardin'deki terör saldırısı

Mardin'deki terör saldırısı
Mardin'deki terör saldırısı
- Mardin'deki terör saldırısında şehit olan polis memuru Sezgin Uludağ memleketi Isparta'da düzenlenen törenin ardından toprağa verildi

ISPARTA (AA) - Mardin'deki terör saldırısında şehit olan polis memuru Sezgin Uludağ, memleketi Isparta'da toprağa verildi. 

Türk Hava Kuvvetlerine ait askeri uçakla Süleyman Demirel Havalimanı'na getirilen şehidin cenazesi, burada yakınları, Isparta Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Isparta Emniyet Müdürü Halil Altan ve vatandaşlar tarafından karşılandı. 

Şehidin cenazesi polis mangası tarafından uçaktan indirildiği sırada ağabeyi Selim Uludağ, uçağa doğru koşarak bir polis memurunun elinde tuttuğu kardeşinin fotoğrafını öptü.

Ambulansa konulan şehidin cenazesi, konvoy eşliğinde Hisar Mahallesi'ndeki baba evine getirilerek burada helallik istendi. Daha sonra Isparta Valiliği tören alanına getirilen şehidin cenazesi, burada meydanı dolduran binlerce kişi tarafından tekbirlerle karşılandı. 

Törene Isparta Valisi Özkan, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Metin Akkaya, Isparta milletvekilleri Recep Özel ve Nuri Okutan ile şehidin babası, annesi, ağabeyleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze törenini şehidin annesi Selver Uludağ sedyeden izledi. 

Isparta Valisi Özkan, törende yaptığı konuşmada, haince şehit edilen, milleti uğruna canını veren şehit Uludağ'ı cennete uğurlamak için toplandıklarını söyledi. Sözün bittiği, kelimelerin boğazlara düğümlendiği bir noktada oldukları dile getiren Özkan, "Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Herkes şunu bilsin ki şehidimizin kanı yerde kalmayacaktır. Hainler en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Bunu herkes bilsin ki teröre teslim olmayacağız. Kardeşliğimiz, dirliğimizi bozamayacaklar" dedi. 

Sezgin Uludağ'ın naaşı kılınan cenaze namazının ardından Isparta Garnizon Şehitliğine defnedildi.