MHP Isparta 11. Olağan Kongresi

MHP Isparta 11. Olağan Kongresi
MHP Isparta 11. Olağan Kongresi
- MHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya: - "Çok partili hayata geçtiğimizden bugüne kadar çok sayıda seçim yapıldı. Ama hiçbir seçim, yarınlarımızı ilgilendirmesi bakımından, yarınlarda nasıl bir Türkiye'de yaşayacağız sorusunun cevabının verilmesi bakımından bu kadar hayati öneme sahip olmamıştır"

ISPARTA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, Türkiye 'de çok partili hayata geçildiğinden bu yana çok sayıda seçim yapıldığını hatırlatarak, "Ama hiçbir seçim yarınlarımızı ilgilendirmesi bakımından, yarınlarda  nasıl bir Türkiye'de yaşayacağız sorusunun cevabının verilmesi bakımından bu kadar hayati öneme sahip olmamıştır" dedi. 

Kaya, bir düğün salonunda düzenlenen MHP İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, kongrenin şehre ve ülkeye hayırlar getirmesini diledi. TBMM Genel Kurulu'nda görülen İç Güvenlik Yasa Tasarısı'na karşı HDP ile işbirliği yaptıklarına yönelik söylemlerin gerçeği yansıtmadığını savunan Kaya, aslında AK Parti 'nin HDP ile işbirliği içinde olduğunu iddia etti.

Türkiye'de çok önemli ekonomik, sosyal sorunlar olduğunu ifade eden Kaya, "Kadına yönelik şiddetin her gün arttığı, esnafın, tüccarın faaliyetlerini zor şartlar altında devam ettirdiği, genç işsizlerin tavan yaptığı bir Türkiye manzarası ile karşı karşıyayız" dedi. 

Bu nedenle 7 Haziran'daki seçimlerin çok önemli olduğunu vurgulayan Kaya, şöyle konuştu:

"Çok partili hayata geçtiğimizden bugüne kadar çok sayıda seçim yapıldı. Ama hiçbir seçim yarınlarımızı ilgilendirmesi bakımından, yarınlarda nasıl bir Türkiye'de yaşayacağız sorusunun cevabının verilmesi bakımından bu kadar hayati öneme sahip olmamıştır. Bu bilinç içinde sandıklara giderek, kırgınlıklara, dargınlıklara yol vermeden, küskünlüğün içine girmeden, birliğimizi, kardeşliğimizi daha da güçlendirerek, Isparta'da çalınmadık kapı bırakmadan, ülkemizin gerçeklerini ve yarınlarda bizi bekleyen tehlikeleri vatandaşlarımızla paylaşarak onları ikaz etmemiz, uyarmamız gerekiyor." 

Mevcut İl Başkanı İsa Yalçın'ın tek aday olduğu kongrede, seçimlere geçildi.