MHP Isparta Milletvekili adayı Okutan:

MHP Isparta Milletvekili adayı Okutan:
MHP Isparta Milletvekili adayı Okutan:
- "Türkiye bir tercih noktasında. Burada da benim söylediklerim olacak. Katkıda bulunacağıma inanıyorum"

ISPARTA (AA) - MHP Isparta Milletvekili adayı Nuri Okutan, " Türkiye  bir tercih noktasında. Burada da benim söylediklerim olacak. Katkıda bulunacağıma inanıyorum" dedi. 

MHP'den Isparta 1. sıra Milletvekili adayı gösterilen eski Vali Okutan, seçim kampanyası öncesi memleketi Eğirdir ilçesindeki Eyüpler köyünü ziyaret etti. 

Okutan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yetiştiği köyde okul bulunmaması nedeniyle 7 kilometre uzaklıktaki köye yürüyerek gitmek zorunda kaldığını söyledi. 

Daha sonra yatılı okula gittiğini, ardından öğretmen lisesini ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini tamamladığını dile getiren Okutan, kaymakamlık ve valilik yaparak kamu görevlerinde bulunduğunu belirtti.

Kamu görevi süresince halka bütünleştiğini ancak memleketine hizmet edememenin eksikliğini yaşadığını anlatan Okutan, "Görevim süresince edindiğim bilgi ve tecrübeyi kullanarak Isparta'ya, hemşehrilerime hizmet etmek istiyorum" diye konuştu.

Siyasete girmesinin ikinci nedenini de Türkiye'nin içinde bulunduğu durum olarak açıklayan Okutan, şunları kaydetti:

"Türkiye bir tercih noktasında. Burada da benim söylediklerim olacak. Katkıda bulunacağıma inanıyorum. 30 yıllık kamu görevimin 20 yılına kadarı Güneydoğu ve Doğu bölgelerinde geçti. Burada tecrübelerim var. Bu tecrübeyi memleketime, devletime ve milletime olumlu olarak aktarabileceğim kanaatindeyim. Bu nedenle siyasete girdim."

Kamu görevi  boyunca eğitime, özellikle kız çocuklarının okula devam etmesine hassasiyet gösterdiğini vurgulayan Okutan, "Toplumsal kalkınma, uygar toplumları yakalama ve onun üzerine çıkma hedefimiz varsa bunu hanımları işin içine çekmeden, onların üretkenliğinden, zekasından faydalanmadan başarmak mümkün değil. Kızları da toplumun bütün kademesindeki faaliyetlere çekmek gerekiyor. Toplumsal sorumluluk gereği kızların okullaşmasının önemine inandım" diye konuştu.

Her ilçeye kütüphane kurmak hayali bulunduğuna işaret eden Okutan, sözlerini şöyle tamamladı:

"İktidar ya da muhalefette, nerede olunursa olunsun, Isparta'nın sorunlarına çözüm üretmeye çalışacağım. Isparta'da en önemli sorunun işsizlik olduğuna inanıyorum. İktidar olduğumuzda devletin bütçesini burada kullanacağız. Olmadığımız taktirde de vatandaşlarımızla ele ele vererek işsizlik konusuna katkıda bulunacağımıza inanıyorum. Isparta'nın üretim gücünü arttıracağız."