Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- Isparta'da milletvekili seçilenler, mazbatalarını aldı

ISPARTA (AA) - Isparta'da milletvekili seçilenler, mazbatalarını aldı.

Isparta'dan milletvekili seçilen CHP 'li İrfan Bakır, MHP 'li Nuri Okutan ve AK Parti 'li Recep Özel ile Süreyya Sadi Bilgiç, mazbatalarını aldı. 

Isparta Adliyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törene Özel ve Bakır ile partililer katıldı. Törene Ankara 'da bulunan AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç katılmadı. 

Mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Naciye Ersal'dan alan Recep Özel, seçim süresince görev yapanlara teşekkür etti.

Seçilen diğer milletvekillerine de başarı dileyen Özel, Türk siyasetinin 7 Haziran seçimleri ile önemli bir viraja girdiğini, ülkedeki istikrarın bozulmaması gerektiğini söyledi.

Türk milletinin 7 Haziran seçimlerde siyasilere mesaj verdiğini, herkesin bu mesajı iyi okuması gerektiğini vurgulayan Özel, "Milletimiz siyasilerden çok şey bekliyor. Milletimizin beklentilerine cevap verecek bir söylemde, icraatın içinde olalım" dedi. 

Mazbatasını Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Hasan Çınar'dan alan İrfan Bakır da seçim sonuçlarının ülkeye hayırlı olmasını diledi. 

Süreyya Sadi Bilgiç'in Ankara'da olması dolayısıyla mazbatasını, AK Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun aldı. 

Mazbatasını törenden önce alan MHP Isparta İl Başkanı İsa Yalçın ile Merkez İlçe Seçim Kurulu'na giderek alan Nuri Okutan ise  seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyerek, "Şer hizmetlerin karşısında hayırlı hizmetlerin yanında olacağız' dedik. Ispartalı hemşehrilerimizden dua bekliyoruz. Tüm Isparta halkına, parti teşkilatımıza, hemşehrilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.