Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
- Isparta'da 70'e yakın sivil toplum kuruluşunun katıldığı gösteride, Mursi hakkındaki verilen idam kararı prostesto edildi

ISPARTA (AA) - Isparta'da 70'e yakın sivil toplum kuruluşunun destek verdiği gösteride, Mursi hakkındaki verilen idam kararı protesto edildi.

Özkanlar Kavşağı'nda yaklaşık 2 bin kişi, "katil Sisi, yanındayız Mursi", "Müslüman uyuma kardeşine sahip çık"  şeklinde slogan atarak, Kaymakkapı Meydanı'na yürüdü. Temsili kefen giyenlerin de bulunduğu yürüyüşe, evlerinin balkonlarına çıkanlar da alkışlarıyla destek verdi. 

Gruptakiler adına basın açıklamasını okuyan Ramazan Tamer Büyükküpcü, yeryüzünde zalimin karşısında mazlumun yanında yer alan,  bu alanda tarafını belli eden herkesi Allah'ın selamıyla selamladığını söyledi. 

Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen, tüm demokrasi havarisi ülkelerin sessiz kalarak tasdik ettiği idam kararlarını ve soykırımı görüp de buna sırtını dönmeyen herkesi selamladığını dile getiren Büyükküpcü, her dönemin bir Firavun'u, Sisi'nin de bu dönemin Firavun'u olduğunu kaydetti. 

Yapılan duanın ardından grup dağıldı.