Öğrenci yüzücüleri taşıyan minibüsün devrilmesi

Öğrenci yüzücüleri taşıyan minibüsün devrilmesi
Öğrenci yüzücüleri taşıyan minibüsün devrilmesi
- Isparta Valisi Özkan: - "Yaralılarımızın genel durumları gayet iyi. Hekimlerimizle görüştük. Valiliğimizce oluşturulan kriz merkezince kaza sonrasında olaya derhal müdahale edilerek yaralılarımızın hastaneye sevk işlemleri tamamlanmıştır"

ISPARTA (AA) - Isparta Valisi Vahdettin Özkan, yüzücü öğrencileri taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu yaralanan öğrencilerin, sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.

Isparta Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Isparta'da düzenlenen yüzme şampiyonasına gelen öğrencileri taşıyan minibüsün, Şarkikaraağaç ilçesinde kaza geçirmesi sonucu yaralanan 15 kişiden 12'sinin tedavilerinin tamamlandığı, 3'ünün tedavisinin ise sürdüğünü kaydedildi.

Açıklamada, kaza sonrası valilikte oluşturulan kriz merkezinin, çoğunluğu çocuk olan yaralıların durumları hakkında ailelere hızlı şekilde bilgi verdiği, ayrıca yaralılar için refakatçi görevlendirilerek tüm ihtiyaçlarının karşılandığı da vurgulandı.

İskenderun'dan iki minibüs ile yola çıkan kafilede kazaya karışmayan diğer araçta bulunan öğrencilerin de misafir edilmek üzere valilik tarafından Isparta'ya getirildiği belirtildi.

- Vali Özkan, yaralıları ziyaret etti

Açıklamada, Isparta Valisi Vahdettin Özkan'ın da kazanın ardından yaralıları hastanelerde ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldığı bildirildi.

Özkan, ziyaretlerinin ardından yaptığı yazılı açıklamada, öğrenciler ve ailelerine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Güne üzücü bir kaza haberi ile başlamanın üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Özkan, açıklamasında, şu görüşlere yer verdi:

"Kazada maalesef bir evladımızı kaybettik. Ailesine, yakınlarına ve arkadaşlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılarımızın genel durumları gayet iyi. Hekimlerimizle görüştük. Valiliğimizce oluşturulan kriz merkezince kaza sonrasında olaya derhal müdahale edilerek yaralılarımızın hastaneye sevk işlemleri tamamlanmıştır. Tedavileri biten öğrencilerimiz ile kazaya karışmayan diğer araçta bulunan öğrencilerimiz, refakatçileri ve ilimize ulaşan ailelerini misafir edeceğiz. Daha sonra ise ailelerimizin istekleri doğrultusunda misafirlerimizi yolcu edeceğiz."

Sabit Arıcıoğlu yönetimindeki 31 KB 7487 plakalı otobüs, bu  sabah  saatlerinde kontrolden çıkarak devrilmiş, minibüsteki Arda İlhan (9) yaşamını yitirmiş, 15 kişi de yaralanmıştı.


  ETİKETLER:

  Isparta

  ,

  Sabah

  ,

  Çocuk

  ,

  müdahale