Paralel Delet Yapılanması, SDÜ'de tartışılacak

Paralel Delet Yapılanması, SDÜ'de tartışılacak
Paralel Delet Yapılanması, SDÜ'de tartışılacak
- SDÜ Pangea Kulübü tarafından düzenlenen "Milli Bir Tehdit Olarak Paralel Devlet Yapılanması" konulu sempozyuma, Balkanlar, Afrika ve Orta Asya'dan katılacak konuşmacılar, PDY'nin bu bölgelerdeki örgütlenmesini anlatacak

ISPARTA (AA) - Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) Pangea (uluslararası öğrenci) Kulübü tarafından, "Milli Bir Tehdit Olarak Paralel Devlet Yapılanması"  sempozyumu düzenlenecek.

SDÜ Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde 15 Aralık'ta gerçekleştirilecek olan sempozyumda, Paralel Devlet Yapılanmasıyla ilgili bilgiler verilerek, yurt dışındaki yapıları ele alınacak.

Sempozyuma, eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, Star Gazetesi Köşe Yazarı Ferhat Ünlü, Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Kartoğlu, eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, İnönü Üniversitesi'nden akademisyen Ruhi Abat, Azerbeycan'dan Yeniçağ Gazetesi Editörü Aqil Alesger, Bosna Hersek'ten Gazeteci ve Stratejist Osman Softic ve Nijerya'dan Gazeteci A. Muhammet Bedu katılacak.