Polisten sürücülere "tatlı" uyarı

Polisten sürücülere "tatlı" uyarı
Polisten sürücülere "tatlı" uyarı
- Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri durdukları araçların sürücülerine kente özgü gül suyu ve gül lokumu ikram etti

ISPARTA (AA) - Isparta'da polis ekipleri durdukları araçların sürücülerini önce uyardı, ardından kentin meşhur gül suyundan ve gül lokumundan ikram etti. 

Bölge Trafik Denetleme Şubesi Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi kaza meydana gelmesini engellemek için denetimlerini 24 esasına göre rutin olarak sürdürüyor. 

Ekipler, Kurban Bayramı öncesi Mimar Sinan Caddesi ile Isparta-Eğirdir karayolunda durdukları araçların sürücülerine kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu, ardından gül suyu ve gül lokumu ikram etti.

Sürücü Gürsel Yivli, bayram öncesi bu uygulamanın kendisini çok mutlu ettiğini ve bir o kadar da şaşırttığını söyledi. Bu tür uygulamaların devam etmesini isteyen Yivli, polislerin bayramını kutladı. 

Hale Yürekli de "Isparta polisine yakışan bir uygulama. Ben bir öğretmenim. Bu durumu öğrencilerime de anlatacağım. Vatandaşımızın da duyarlı olmasını istiyoruz. Kazasız belasız bir bayram diliyoruz" dedi.

Durdurulan bir otobüsün yolcularının bayramını kutlayan Bölge Trafik Şube Müdürü Veli Göçmen de bayram tatili süresince güvenli seyahat için otobüsü durdurduklarını ve sürücüyü uyardıklarını söyledi. 

Bunun üzerine otobüsteki yolcular hep birlikte polis ekiplerini alkışladı.