Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar
Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar
- Isparta Devlet Hastanesi'nde görevli sağlık çalışanları, terör saldırılarını protesto etti

ISPARTA (AA) - Isparta Devlet Hastanesi'nde görevli sağlık çalışanları, meslektaşlarına yönelik terör saldırılarını protesto etti. 

Isparta Devlet Hastanesi poliklinikler önünde düzenlenen protestoda terör saldırısında hayatını kaybeden sağlık çalışanları için sağlık duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu. 

Sağlık çalışanları adına basın açıklamasını okuyan Isparta Devlet Hastanesi Yöneticisi Hüseyin Yavuz, haziran ayından bu yana sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere yönelik saldırıların devam ettiğini söyledi.

Saldırılarda 3 sağlık çalışanının terör örgütü mensuplarınca öldürüldüğünü kaydeden Yavuz, onlarca sağlık çalışanının alıkonulduğunu, ambulanslara, hastanelere ateş edildiğini, sağlık hizmetlerinin aksatılmaya çalışıldığını vurguladı. 

Sağlık hakkının engellemesine yönelik saldırıları planlayanlar ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetlediklerini ifade eden Yavuz, şöyle konuştu:

"Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması, asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar, en çok bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir."

Yavuz, terör saldırılarının kendilerini asla yıldıramayacağını sözlerine ekledi. Grup, açıklamanın ardından dağıldı.