Sağlıkçı korosundan obeziteyle mücadelede şarkısı

Sağlıkçı korosundan obeziteyle mücadelede şarkısı
Sağlıkçı korosundan obeziteyle mücadelede şarkısı
Isparta Devlet Hastanesinde görevli sağlıkçıların oluşturduğu koro, Sağlık Bakanlığının obeziteyle mücadele kampanyası kapsamında sağlıklı beslenme çağrısına yer verilen şarkı seslendirdi

ISPARTA (AA) - Isparta Devlet Hastanesinde görevli sağlıkçılar, obeziteyle mücadeleye, sağlıklı beslenme ve "fast-food"dan uzak durma çağrısına yer verilen şarkıyla destek verdi.

Hastanede görevli diyetisyen, fizyoterapist ve psikologlar, Sağlık Bakanlığının obeziteyle mücadele için yürüttüğü "Harekete geç kampanyası"na destek amacıyla Gökçay Mesireliği'nde bir araya geldi. 

Sağlıkçıların oluşturduğu 30 kişilik koro, burada, fast food tarzı beslenmeden uzak durma, sağlıklı ve hareketli yaşam çağrısının dile getirildiği şarkıyı seslendirdi.

-"Vatandaşlara ulaşmayı amaçlıyoruz"

Isparta Devlet Hastanesi Yöneticisi Hüseyin Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliğin, Sağlık Bakanlığının "Harekete geç kampanyası" kapsamında fizyoterapist, psikolog ve diyetisyenler tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

İnsan sağlığının korunmasında tüm bileşenlerin önemli olduğunu dile getiren Yavuz, "İlgili birimlerin bir araya gelmesiyle insan sağlığı için daha etkin çalışma yapılabileceğini düşündük. Bu amaçla koro oluşturup yazdığımız şarkıyı söyledik" dedi.

Yavuz, farklı etkinliklerde yer almasını planladıkları koronun, seslendireceği bu tür şarkılarla vatandaşları bilinçlendirmeyi amaçladıklarını bildirdi.

Diyetisyen Sema Sönmez de vatandaşlara sağlıklı yaşam bilinci kazandırmanın ekip işi olduğunu, fizyoterapist, psikolog ve diyetisyenlerin bu amaçla bir araya geldiğini  belirterek, "Şarkıyı Candan Erçetin ve Beyaz 'ın atışmasından esinlenerek seslendirdik. Umarım keyifli olmuştur" diye konuştu.