SDÜ ile Oxford arasında işbirliği

SDÜ ile Oxford arasında işbirliği
SDÜ ile Oxford arasında işbirliği
-İşbirliği anlaşmaları ile SDÜ, Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen ''Oxford Test of English''in Türkiye'deki ilk sınav merkezi olacak

ISPARTA (AA) - Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) ile Oxford Üniversitesi arasında imzalanan anlaşma ile SDÜ, ''Oxford Test of English''in Türkiye 'deki ilk sınav merkezi olacak.

SDÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ve beraberindeki heyet, üniversitenin uluslararası tanınırlığının artması ve çeşitli işbirliği anlaşmaları imzalamak amacıyla İngiltere 'deki Oxford Üniversitesini ziyaret etti. 

Ziyarette üniversite birimlerini gezen ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan İbicioğlu ve beraberindeki heyet, Oxford Üniversitesinin bazı birimleri ile bir dizi anlaşma gerçekleştirdi.

SDÜ Yabancı Diller Yüksekokulu, Oxford University Press ve Oxford Quality School arasında imzalanan anlaşmayla SDÜ'de yabancı dil öğretiminin  Avrupa standartlarında olmasına yönelik bazı düzenlemeler yapılacağı bildirildi.

Anlaşma ile yabancı dil öğrenimi ve öğretimi konusunda uzmanlaşmış öğretim görevlileri her yıl belli aralıklarla SDÜ öğretim elemanlarına kurslar verecek.

Kamu üniversiteleri arasında bu anlaşmayı gerçekleştiren tek kurum olması nedeniyle SDÜ, TOEFL, IELTS, PTE gibi uluslararası geçerliği olan ve Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen ''Oxford Test of English''in Türkiye'deki ilk sınav merkezi olacak.