SDÜ'ye en fazla Ar-Ge katkı ödülü

SDÜ'ye en fazla Ar-Ge katkı ödülü
SDÜ'ye en fazla Ar-Ge katkı ödülü
- Süleyman Demirel Üniversitesi, TİM tarafından düzenlenen 4. Türkiye İnovasyon Haftasında, "En Fazla Ar-Ge Proje Katkı" ödülünü aldı - SDÜ Rektörü Çarıkçı: - "Bu şartlarda bizim gibi üniversitelerin bu tür ödülleri alması önemli"

ISPARTA (AA) - Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen 4. Türkiye İnovasyon Haftasında, En Fazla Ar-Ge Proje Katkı ödülünü aldı.

SDÜ Rektörü İlker Hüseyin Çarıkçı, gazetecilere yaptığı açıklamada, TİM tarafından düzenlenen Ar-Ge Proje Pazarı ödül töreninde SDÜ'nün "En Fazla Ar-Ge Proje Katkı" ödülünü aldığını söyledi.

Bu ödülü farklı adla yine kendilerinin aldığını belirten Çarıkçı, Türkiye'nin en önemli firmalarının bulunduğu kategorilerde SDÜ'nün ödül almasının kendileri için gurur verici olduğunu kaydetti. 

 İnovasyon ve Ar-Ge'nin devlet politikası olduğunu ifade eden Çarıkçı, "Bu yolda ilerlemiş, daha önce yola çıkmış üniversiteler var. Bizim gibi genç üniversiteler iddialı olmaya çalışıyor. Bu altyapı kadro ve biraz da bütçe meselesi. Bizim elimizde iyi bir kadro var ama dezavantajlarımız da var. Bu şartlarda bizim gibi üniversitelerin bu tür ödülleri alması önemli" diye konuştu. 

Çarıkçı, proje kapsamında bu yıl İnovaTİM adıyla bir inovasyon ekibi kurulduğunu, Türkiye'deki üniversitelerden öğrenciler katıldığı bu ekibe SDÜ Mühendislik Fakültesi'nden 19 öğrencinin de yer alacağını sözlerine ekledi.