STK'lardan teröre ortak tepki

STK'lardan teröre ortak tepki
STK'lardan teröre ortak tepki
- Isparta'da yaklaşık 100 sivil toplum kuruluşu, son günlerde artan terör saldırılarına ortak tepki gösterdi - Osmanlı Ocakları Yöneticisi Sümer: - "Bütün terör unsurları için yapılan operasyonlardan dolayı devletimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bu operasyonların kararlılıkla ve en sert şekilde devam etmesini devletimizden istiyoruz"

ISPARTA (AA) - Isparta'da yaklaşık 100  sivil toplum kuruluşu (STK), son günlerde artan terör saldırılarına tepki göstererek, birlik ve beraberlik mesajı verdi. 

Isparta Öğretmenevinde bir araya gelen STK'ların temsilcileri adına açıklama yapan Osmanlı Ocakları Yöneticisi Fatih Mehmed Sümer, terör olayları nedeniyle ülke üzerinde oynanan oyunları herkesin sabırla ve dikkatlice takip ettiğini söyledi. 

Şehit askerlerin her birinin ocağına ateş düştüğünü anlatan Sümer, "Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için her birimiz polis, asker ya da bir nefer olarak daima hazır olduğumuzu ifade ediyoruz" dedi.  

"Sağcı, solcu, Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Laz, Çerkez... Hepimiz biriz. Bizler bir kilimin motifleriyiz" diyen Sümer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Birliğimiz, dirliğimiz ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü ilelebet daim olacaktır. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların, yapılan planların boşa çıkacağını biliyoruz. Bütün terör unsurları için yapılan operasyonlardan dolayı devletimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bu operasyonların kararlılıkla ve en sert şekilde devam etmesini devletimizden istiyoruz." 

Sümer, terör olaylarını protesto etmek amacıyla 5 Ağustos Çarşamba günü gösteri düzenleyeceklerini, yaklaşık 100 sivil toplum kuruluşunun destek vereceği yürüyüşe halkı da davet ettiklerini sözlerine ekledi.