Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü
- Isparta Valisi Özkan: - "Polis Teşkilatı, devlet ile vatandaş arasındaki diyaloğun en önemli basamaklarından birini oluşturmaktadır"

ISPARTA (AA) - Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Polis Teşkilatının devlet ile vatandaş arasındaki diyaloğun en önemli basamaklarından birini oluşturduğunu bildirdi. 

Özkan, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, gücünü  halk ve kanunlardan alan Türk Polis Teşkilat'nın, görevini her zaman fedakarca yaptığını, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirdiğini belirtti.

Polisin görevini vatandaş odaklı kamu hizmeti anlayışıyla yürüttüğünü bildiren Özkan, şunları kaydetti:

"Polis Teşkilatı, devlet ile vatandaş arasındaki diyaloğun en önemli basamaklarından birini oluşturmaktadır. Milletimizin birlik ve beraberlik içinde, huzur ve güvenliğini sağlamak adına, zaman mefhumu gözetmeksizin, fedakarca görev yapan, suç  ve suçlulara karşı sürdürülen çalışmalarda halkımızla güven ortamının sağlanmasında emeği geçen, yasalara saygılı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne dayalı, temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayış içerisinde çalışmalarını yürüten Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. kuruluş yıl dönümünde emniyet teşkilatın da görev yapan tüm teşkilat mensuplarımızın polis gününü kutluyorum. Görevini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle gazilerimizi saygıyla anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize ve değerli ailelerine selam ve saygılarımla birlikte başarılar diliyorum."