Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170'inci yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170'inci yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170'inci yıl dönümü
- Isparta'da Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi

ISPARTA (AA) - Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Isparta'da tören düzenlendi.

Valilik alanındaki törende İl Emniyet Müdürü Halil Altan, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapan Altan, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yılına girerken, sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, dünyadaki saygın yerini almış olmanın haklı gururunu taşıdığını söyledi. 

Altan, Emniyet Teşkilatının toplumda huzur ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiş devletin önemli bir kurumu olduğunu kaydetti. 

Emniyet teşkilatının bu bilinç ile görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğini dile getiren Altan, şöyle konuştu:

"Türk polisi, çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmeleri önemle takip ederek milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiştir. Emniyet teşkilatımızın başarıları sadece yakaladığı suçlu sayısıyla değil, önleyici tedbirlerle suç oluşmasını engellemesiyle de ölçülür olmuştur. Suç önleme başarısı da vatandaşın desteğine bağlıdır." 

Tören, Polis Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.