Vatandaşlara sağduğu çağrısı

Vatandaşlara sağduğu çağrısı
Vatandaşlara sağduğu çağrısı
- AK Parti İl Başkanı Zabun: - "Bu ülkenin huzuruna kastetmek isteyenlere karşı en güçlü bir şekilde makul ve meşru tepkimizi ortaya koymakta haklıyız, ancak bu tepkimizi provoke etmek isteyenlere de asla müsaade etmemeliyiz"

ISPARTA (AA) - AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, "Bu ülkenin huzuruna kastetmek isteyenlere karşı en güçlü bir şekilde makul ve meşru tepkimizi ortaya koymakta haklıyız, ancak bu tepkimizi provoke etmek isteyenlere de asla müsaade etmemeliyiz" dedi. 

Zabun, partisinin il başkanlığında düzenlendiği basın toplantısında yaptığı açıklamada son günlerde, özellikle Dağlıca ve Iğdır başta olmak üzere ülkenin doğu ve güneydoğu bölgelerinde kurulan tuzaklar sonucu 30'un üzerinde vatan evladını şehit verdiklerini söyledi. 

Emperyalist güçlerin AK Parti iktidarı ile yeniden toparlanma sürecine giren, ekonomik ve siyasal özgürlüğünü her geçen gün güçlendiren Türkiye'ye karşı yeni tezgahların peşinde olduğunu ifade eden Zabun,  "Bu ülkenin birlik beraberlik ve kardeşliğini hazmedemediler. Kendi kurdukları sömürge kuruluşu Birleşmiş Milletler kürsüsünden insanlığın vicdanına seslenen Recep Tayyip Erdoğan ile bütünleşmesini hazmedemediler" dedi. 

Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini hatırlatan Zabun, şöyle konuştu:

"Emperyalistlerle saltanatlarının sallanmaya başladığını gören kan emici vampirlerle ve içimize soktukları işbirlikçileri ile taşeron tuttukları kalleş PKK terör örgütü ile mücadele ediyoruz. Bu mücadelede kararlıyız. Hepsini girdikleri inlerinde yok ediyoruz. Tek tek imha edene kadar da mücadelemiz devam edecek. Bu ülkenin huzuruna kastetmek isteyenlere karşı en güçlü bir şekilde makul ve meşru tepkimizi ortaya koymakta haklıyız, ancak bu tepkimizi provoke etmek isteyenlere de asla müsaade etmemeliyiz. Emperyalistlerin ve işbirlikçisi uşak örgütlerinin ekmeğine yağ sürecek provokasyonlardan itina ile uzak durmalıyız."