Ziraat Odası'ndan Vali Özkan'a teşekkür ziyareti

Ziraat Odası'ndan Vali Özkan'a teşekkür ziyareti
Ziraat Odası'ndan Vali Özkan'a teşekkür ziyareti
ISPARTA (AA) - Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, nisan ayındaki donda zarar gören çiftçilerin zararın karşılanmasına katkı...

ISPARTA (AA) - Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, nisan ayındaki donda zarar gören çiftçilerin zararın karşılanmasına katkı sağlayan Isparta Valisi Vahdettin Özkan'a teşekkür ziyaretinde bulundu. 

Özkan, ziyarette yaptığı konuşmada, ekonomisi büyük ölçüde tarıma dayalı olan Isparta'da meydana gelen donun çiftçilere mağduriyet yaşattığını söyledi. 

Bu mağduriyetinin giderilmesinin kamunun zaruri görevi bulunduğunu ifade eden Özkan, "Bir nebze de olsa destek olmak ve bir sonraki seneye bahçelerini hazırlanmak amacıyla sağlanan bu yardımın çiftçilerimizin yüzünü güldürmesi bizleri de mutlu etti. Bu vesileyle çiftçilerimizin yanında olan hükümetimize bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi. 

Selçuk ise Özkan'ın donun oluştuğu andan itibaren çiftçilerin yanında olduğunu, valilik koordinesinde kurulan hasar tespit komisyonunun çok kısa süre içerisinde hasar tespiti yaptığını anlattı. 

Bu süreçte Başbakanlık ile Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı nezdinde tüm görüşmeleri gerçekleştirerek yine çok kısa bir sürede çiftçilere zararları oranında adaletli ödeme yapılmasına katkı sağlandığını dile getiren Selçuk, bu anlamda Özkan'a bir teşekkür borçları bulunduğunu kaydetti. 


  ETİKETLER:

  Isparta

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  gıda