Antalyaspor Teknik Direktörü Şimşek:

Antalyaspor Teknik Direktörü Şimşek:
Antalyaspor Teknik Direktörü Şimşek:
- "Başarının mimarı futbolcu kardeşlerim. Onları tebrik ediyor, onlarla gururlanıyorum" - "Tarih insanları boşuna yazmaz. Bir şey yaparsan, tarih yazar. Benim çocuklarım, kardeşlerim tarih yazdı"

İSTANBUL (AA) - PTT 1. Lig play-off finalinde Samsunspor'u penaltı atışları sonucu saf dışı bırakarak Spor Toto Süper Lig'e yükselen Antalyaspor'un teknik direktörü Yusuf Şimşek, büyük mutluluk yaşadığını söyledi.

Karşılaşmanın 81. dakikasında hakem Halis Özkahya tarafından tribüne gönderilmesi nedeniyle, normal sürenin son bölümünü, uzatmaları ve penaltı atışlarını saha kenarından takip edemeyen Yusuf Şimşek, yaşadığı büyük heyecanı paylaştı.

Yayıncı kuruluşa açıklamada bulunan Şimşek, "Başarının mimarı futbolcu kardeşlerim. Onları tebrik ediyor, onlarla gururlanıyorum. Bu takımın şampiyon olmasında emeği geçen Engin Korukır hocama, Hami Mandıralı hocama teşekkür ediyorum. Bu takım onların eseri. Biz sadece sonlara doğru geldik. Bize nasipmiş. Rabbime çok şükür" diye konuştu.

Karşılaşmayla ilgili değerlendirme yapmayacağını vurgulayan genç teknik adam, "Maçı değerlendirmiyorum. Çünkü şampiyonuz. Bu çocuklarımı çok seviyorum. Maçtan önce de söyledim. Tarih insanları boşuna yazmaz. Bir şey yaparsan, tarih yazar. Benim çocuklarım, kardeşlerim tarih yazdı. Allah razı olsun onlardan" ifadelerini kullandı.