Bağcılar'da bahar seferberliği

Bağcılar'da bahar seferberliği
Bağcılar'da bahar seferberliği
- İlçeye 1,5 milyon civarında mevsimlik çiçek dikildi

İSTANBUL (AA) - Bağcılar'a, 1,5 milyon civarında mevsimlik çiçek dikildiği bildirildi.

Bağcılar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Fen İşleri, Çevre Koruma ve Kontrol ile Park ve Bahçeler müdürlükleri ilçe halkının bahar ayını en güzel şekilde geçirmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bahar çalışması kapsamında ilçedeki ağaçların budama çalışmasını yapıyor. İlçe geneline kadife, begonya, ateş çiçeği, sardunya, süs lahanası, lale ve sümbül başta olmak üzere 1,5 milyona yakın mevsimsel çiçek dikildi.

Bu yıl "Çınar Yılı" İlan edilmesi sebebiyle de başta okul bahçeleri olmak üzere park ve bahçelere çınar ve ıhlamur fidanı dikiliyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kış aylarındaki tuzlama çalışmaları nedeniyle bozulan tüm cadde ve sokakları tamir ediyor. Bu kapsamda 5336 ton asfalt döküldü. İlçedeki yağmur suyu kanalları özel araçlarla temizlendi.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü 756 kişilik ekibiyle 22 mahallenin tamamında boş arsaları temizliyor, molozları kaldırıyor. Cadde ve sokaklar tazyikli suyla yıkanıyor. Çöp konteynerleri tamir edilerek, dezenfekte işlemleri yapılıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yeni projeleri hizmete sunmaya devam ettiklerini belirtti. Her yıl mevsimsel çiçek ve ağaç dikimi faaliyetlerinin devam ettiğini anlatan Çağırıcı, şunları kaydetti:

"Bağcılar'ı adı gibi bağ ve bahçelere kavuşturuyoruz. Her bahar mevsimini donattığımız çiçekler ve ağaçlarla karşılıyoruz. Kış mevsiminde yıpranan yollarımızda asfalt tamirini gerçekleştiriyoruz. Yağışlı havalarda ilçemizde sıkıntı yaşanmaması amacıyla da yağmur suyu kanallarımızı düzenli temizliyoruz. Bağcılar ailesi olarak daha yeşil, temiz ve düzenli bir çevrede yaşamayı hak ediyoruz. Bu amaçla hizmet vermeye devam ediyoruz. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 2016 Çınar Yılı Projesi kapsamında okul bahçeleri başta olmak üzere ilçenin çeşitli noktalarına çınar, ıhlamur, dişbudak, kestane ve meşe fidanı dikimine başladık."