Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Anadolu Efes Başantrenörü Ivkovic: - "İstediğimiz savunma sertliğini gösteremedik ve çok top kaybı yaptık" - Banvit Başantrenörü Ernak: - "Umarım bu kıymetli galibiyeti istikrarlı bir hale getiririz"

İSTANBUL (AA) - Spor Toto Basketbol Ligi'nde Banvit'e 87-86 mağlup olan Anadolu Efes'te başantrenör Dusan Ivkovic, maçta istedikleri savunma sertliğini gösteremediklerini ve çok fazla top kaybı yaptıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ivkovic, müsabakanın zor geçtiğini ve çok büyük bölümde kendilerinden daha iyi oynadığını söyledi.

Tecrübeli başantrenör, son bölümde kaybettikleri maçla ilgili olarak, "Rakibimizin 6 oyuncusu çift haneli rakamlara ulaştı. 35-36 dakika rakibimiz üstün oynadı. Buna rağmen öne geçmeyi başardık. Maçın son dakikalarına daha fazla konsantre olmalıyız" ifadelerini kullandı.

Karşılaşmanın hakemlerinin yanlış kararlar verdiğini savunan Ivkovic, rakiplerinin son anda kaydettiği 3 sayılık basketten önce oyuncularına faul yapıldığını ileri sürdü.

 

- Ernak: "Çok önemli bir galibiyet aldık"

 

Banvit Başantrenörü Selçuk Ernak ise çok önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Ernak, çok güçlü bir rakiple karşılaştıklarını dile getirerek, "Sadece Türkiye 'nin değil, Avrupa 'nın da en iyi takımlarından biriyle oynadık. Benim için önemli olan oyuncularımın ayakta kalmayı bilmeleriydi. Çok önemli bir galibiyet aldık. Umarım bu değerli galibiyeti istikrarlı bir hale getiririz. Sporcularıma ve buraya bizi desteklemeye gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.