Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Fenerbahçe Başantrenörü Obradovic: - " Tamamen bizim tembelliğimiz ve yumuşak oyunumuz yüzünden geriden gelerek öne geçtiler" - Torku Konyaspor Başantrenörü Bekir: - "Bu galibiyeti anlamlı kılacaksak, Muratbey Uşak Sportif maçını da kazanmalıyız"

İSTANBUL (AA) - Spor Toto Basketbol Ligi 3. hafta mücadelesinde Torku Konyaspor'a 74-73 mağlup olan  Fenerbahçe 'nin başantrenörü Zeljko Obradovic, erken bir rahatlama içine girdiklerini söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, "İlk yarıda savunmamız başarılıydı. Hücumda sorunlarımız vardı. Sabırlı oynayıp pozisyon almaktansa, çok hızlı oynayarak onların değişken savunmalarına dikkat etmedik. Son üç gündür oyuncularımızla rakibimizin çok iyi üçlük attığını konuştuk. Tamamen bizim tembelliğimiz ve yumuşak oyunumuz yüzünden geri gelerek öne geçtiler" dedi. 

Genç oyunculara daha fazla fırsat tanımak istediğini söyleyen tecrübeli başantrenör, "Önümüzde uzun bir sezon var. Genç oyuncularımızın desteğine gerçekten ihtiyaç duyuyoruz. Onların yürekleriyle ve sert oynamaları gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Torku Konyaspor Başantrenörü Aziz Bekir ise, güzel bir galibiyet aldıklarını vurgulayarak, "Bu galibiyeti anlamlı kılacaksak, Muratbey Uşak Sportif maçını da kazanmalıyız" değerlendirmesinde bulundu.