Eski milletvekili İşbaşaran adliyeye sevk edildi

Eski milletvekili İşbaşaran adliyeye sevk edildi
Eski milletvekili İşbaşaran adliyeye sevk edildi
- Hakkında yakalama kararı bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan ve bu sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içerikli tweetler attığı iddia edilen eski milletvekili Feyzi İşbaşaran, adliyeye sevk edildi - Polis merkezinden çıkarılırken protesto edilen İşbaşaran, adliyeye binasına girerken saldırıya uğradı

İSTANBUL (AA) - Hakkında yakalama emri bulunduğu için gözaltına alındığı sırada, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret içeren tweetler attığı iddia edilen eski AK Parti Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran, adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda görülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan eski AK Parti Milletvekili Fevzi İşbaşaran, Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ilçede bulunan bir otelde gözaltına alınmak istendi. Kapıda bekleyen polislerden bir süre izin alan İşbaşaran'ın, bu sırada otel odasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a yönelik küfür ve hakaret içeren tweetler attığı iddia edildi.

İşbaşaran, hakkındaki yakalama kararı ve yazdığı mesajların hakaret içerikli olması gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı doğrultusunda gözaltında alındı.

Polis merkezi önünde toplanan ve ellerinde dövizler bulunan bir grup vatandaş İşbaşaran'ı attığı twettler nedeniyle protesto etti. 

İşbaşaran daha sonra Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü'nden, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

-Adliye önünde saldırıya uğradı  

Polis merkezinden adliyeye getirilen İşbaşaran, gazetecilerin "Neden gözaltına alındınız?" sorusu üzerine, "Göreceğiz" yanıtını verdi. Polislerin arasındaki merdivenleri çıkan İşbaşaran, bu sırada adliye önünde bekleyen iki kişinin saldırısına uğradı. İşbaşaran'ı darp eden bu kişiler daha sonra gözaltına alındı.