Kadıköy'de 45 okulda tadilat

Kadıköy'de 45 okulda tadilat
Kadıköy'de 45 okulda tadilat
İSTANBUL (AA) - Kadıköy Belediyesi, ilçedeki 45 okulda tadilat yaptı.Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı başlamadan...

İSTANBUL (AA) - Kadıköy Belediyesi, ilçedeki 45 okulda tadilat yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı başlamadan ilçedeki 32 okulda, seramik yenilenmesi, elektrik tesisatı, iç ve dış cephe boyaması, mekanik tesisat yenilemesi, bahçe duvarlarının boyanması, döşeme tamiratı, PVC kaplaması, bahçe duvarına çit,  konferans salonu, teras kat PVC doğraması, çatı kaplama, camekan ve ofis gibi birçok onarım ve tadilat işlemleri tamamlandı.

13 okulda da çalışmaların devam ettiği belirtilen açıklamada, birçok yuva, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve halk eğitim merkezinde yenileme ve onarım çalışmaları, bazı okullarda iç ve dış cephe boyamaları yapılırken, bazı okullarda da peyzaj düzenlemesi gerçekleştirildiği kaydedildi.

Bahariye Ortaokulu kütüphanesinin yanı sıra, üç okula da konferans salonu yapıldığı, Marmara Üniversitesinde temeli atılan ve yakın zamanda açılması planlanan prefabrik çamaşırhanenin seramikle kaplandığı, İstanbul Kadıköy Lisesi yatakhanelerinde de duş yapımının yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirileceği bildirildi.