Sarıyer Akademi'de sınavlara hazırlık eğitimi

Sarıyer Akademi'de sınavlara hazırlık eğitimi
Sarıyer Akademi'de sınavlara hazırlık eğitimi
- Sarıyer Belediyesince kurulan Sarıyer Akademi'de, TEOG, YGS ve LYS'ye hazırlanan öğrencilere akademik destek vermek, sınıf düzeyinde eksikliklerini tamamlamak ve bir üst eğitim kurumuna hazırlıkta yardımcı olmak amacıyla ücretsiz eğitim verilecek

İSTANBUL (AA) - Sarıyer Belediyesince, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG), Yükseköğretime Geçiş (YGS) ve Lisans Yerleştirme (LYS) sınavlarına hazırlanan öğrencilere akademik destek vermek, sınıf düzeyinde eksikliklerini tamamlamak ve bir üst eğitim kurumuna hazırlıkta yardımcı olmak amacıyla  Sarıyer Belediyesi Kültür Eğitim Destek Merkezi (Sarıyer Akademi) kuruldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, akademi eğitimci Sami Görey yönetiminde Eylül?Haziran aylarını kapsayacak eğitim döneminde Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde faaliyet gösterecek.

Ücretsiz hizmet verilecek akademide öğrencilerin aileleriyle zaman geçirebilecekleri pazar günleri dışında haftanın 6 günü açık olacak. Akademiye değerlendirme ve seviye belirleme sınavlarıyla öğrenci alınacak.

Öğrenciler için konu anlatımlı ders kitapları, soru bankası, ünite değerlendirme ve genel deneme sınavları, konu tarama testleri, etüt saatlerinin yanı sıra meslek tanıtımları, sanat ve sosyal aktiviteler, liderlik?girişimcilik çalışmalarıyla desteklenecek bir program hazırlandı. 

- Sınav tarihleri ve kayıt  

TEOG için değerlendirme ve seviye belirleme sınavı başvuruları 24-26 Ağustos'ta alınacak, sınav da 29 Ağustos'ta yapılacak. Akademiye kayıt 7-8 Eylül'de olacak. TEOG için eğitimler 14 Eylül'de başlayacak. Eğitimler 558 saat ders, 80 saat sınavlar ve değerlendirme çalışmalarıyla birlikte 638 saat olacak. 

YGS ile bir sonraki aşaması olan LYS için 15-20 Ağustos'ta değerlendirme ve seviye belirleme sınavı başvuruları alınacak, 22-23 Ağustos'ta da sınav yapılacak. Öğrenciler 27-29 Ağustos'ta kayıt yapabilecek. 31 Ağustos'ta başlayacak eğitimler 600 saat ders, 112 saat sınavlar ve değerlendirme çalışmalarıyla birlikte 712 saat olacak. 

Sarıyer Akademi'de 7, 9, 10 ve 11. sınıflarda okuyan ara sınıf öğrencileri de yararlanabilecek. Bu kapsamda 1-3 Eylül'de seviye belirleme sınavına başvuru alınacak. 5-6 Eylül'de sınav, 9-11 Eylül'de de kayıt yapılacak. 16-17 Eylül'de başlayacak eğitimler 3 Haziran 2016'ya kadar devam edecek.