19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
- 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Manisa, Denizli ve Uşak'ta etkinliklerle kutlandı - Manisa'da, AK Parti milletvekili Özdağ ile CHP milletvekili Özel, Otistik Engelliler Dans Grubu'nun kolbastı oyununa eşlik etti

İZMİR (AA) - 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Manisa, Denizli ve Uşak'ta etkinlikler düzenlendi.

Manisa'daki etkinlikler Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı'na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman tarafından çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Duman, önder Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni gençlere emanet ettiğini, gençlerin en önemli sorumluluğunun bu emaneti en iyi şekilde geleceğe aktarmak olduğunu belirtti. 

Daha sonra gençler "Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi" ile "Gençliğin Ata"ya cevabı okundu.

Halk Oyunları gösterisi ardından Otistik Engelliler Dans Grubu kolbastı oynadı, etkinliğe katılan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ile CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'i de oyuna eşlik etti. 

Çeşitli gösterileri ardından, hafta içerisinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Törene Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Jandarma Alay Komutanı Albay Bülent Mercan ile diğer protokol üyeleri, öğrenciler, vatandaşlar katıldı. 

- Denizli

Denizli'de etkinlikler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Ahmet İbanoğlu'nun Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Valilik önünden kortej yürüyüşüyle geçilen Delikliçınar Meydanı'na devam eden etkinlik İbanoğlu'nun konuşması, gençlerin hazırladığı eskrim, karete, judo, güreş, boks, jimnastik ve badminton gösteri, düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerin verilmesiyle sona erdi. 

Törene Denizli Vali Vekili Ekrem Büyükata, Denizli Büyükşegir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci ve diğer protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

- Uşak

Uşak'taki törenler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür vekili Hikmet Fidan'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. 

Fidan, yaptığı konuşmada "19 Mayıs 1919" tarihinin Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı olduğunu belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün Samsun'a ayak basmasıyla başlayan süreçte Türkiye'de cumhuriyetin temellerinin atıldığını söyledi. Gençliğin her zaman ileriyi hedeflemesi gerektiğini vurgulayan Fidan, Türk gençliğinin tüm zorlukları aşacak güce sahip olduğunu kaydetti.

Konuşmanın ardından törene katılan gençler Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okudu. Öğrenciler, şiir okudu çeşitli gösterileri sergiledi, hafta içinde düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. 

Törene Uşak Valisi Seddar Yavuz, Garnizon Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Yusuf Yalçın, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve protokol üyeleri katıldı.