2015 Türkiye Ralli Şampiyonası

2015 Türkiye Ralli Şampiyonası
2015 Türkiye Ralli Şampiyonası
- Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Çeker: - "Ege Rallisi ile başlayacağımız sezonun iyi geçmesini diliyorum"

İZMİR (AA) - Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Metin Çeker, 2015 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın hafta sonu koşulacak Ege Rallisi ile başlayacağını bildirdi.

Ege Rallisi'nin Forum Bornova'da düzenlenen basın toplantısında konuşan Çeker, bu sezon 25. kez start alacak Ege Rallisi'nin, Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağı olduğunu belirtti.

Çeker, Ege Rallisi'nin her sezon olduğu gibi güzel bir mücadeleye sahne olacağına inandığına işaret ederek, "Yeni sezonumuz hayırlı olsun. Ege Rallisi ile başlayacağımız sezonun iyi geçmesini diliyorum" dedi.

Ege Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Ömer Yüce de Ege Rallisi'nin yarın antrenmanların yapılacağını, yarışın cumartesi günü saat 13.30'da Forum Bornova'da yapılacak startla başlayacağını söyledi.

Yüce, 125'i özel etap olmak üzere 545 kilometrede düzenlenecek Ege Rallisi'ni 26 ulusal, 6 historic ve 12 mahalli aracın katılacağını kaydetti.

Forum Bornova Genel Müdür Yardımcısı İlhan Dikçe de Ege Rallisi'ne 8 yıldır ev sahipliği yaptıklarını, bu güzel birlikteliği sürdürmek istediklerine değindi.

Geçen sezon Türkiye Ralli Şampiyonası'nı ilk sırada bitiren Castrol Ford takımından Murat Bostancı ise sezona geçen seneye benzer bir şekilde başladıklarını ifade etti.

Bostancı, geçen seneye kadar şanssızlıklar yaşadığı Ege Rallisi'ni sevmediğini kaydetti. 2014'te Ege Rallisi'ni kazandıktan sonra yarışın en sevdiği parkurlar arasına girdiğini vurgulayan Bostancı, "Bu sezon iyi bir şekilde iyi planlarla başlıyoruz. Bu yıl yurt dışı planı yapmak istiyoruz. Asıl hedefimiz bu yönde" ifadelerini kullandı.

2014 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ikincisi Neo Motorspor ekibinden Yağız Avcı ise Ege Rallisi'ni kazanmanın kolay olmadığını, çok güçlü rakipleri bulunduğunu kaydetti.

Geçen seneyi üçüncü tamamlayan Castrol Ford takımından Orhan Avcıoğlu da 2015 sezonu için hazır olduklarını hem bireysel kategoride hem de takımlarda birinci olmak istediklerini anlattı.