4 yılda çifte mühendis oldu

4 yılda çifte mühendis oldu
4 yılda çifte mühendis oldu
- Üniversitede çift anadal yapan İzmirli öğrenci, hem endüstri hem makine mühendisi oldu

İZMİR (AA) - Gediz Üniversitesi öğrencisi Seray Aygör, çift anadal yaparak hem endüstri hem makine mühendisi oldu.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Endüstri Mühendisliğini tam burslu olarak kazanan Aygör, Makine Mühendisliği'nde de çift anadal yaptı. Aygör, aynı anda 2 bölümün birden derslerini aldı, 4 yılın sonunda hem endüstri mühendisi hem de makine mühendisi olarak mezun oldu.

Öğrencinin 4 üzerinden 3.91 not ortalamasıyla Endüstri Mühendisliği Bölümü birinciliği ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ikinciliği elde ettiği ifade edildi.

Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Batar, "örneğine az rastlanan" başarıya imza atan Aygör'ü kutladı.

Açıklamada Prof. Dr. Çevik'in, "Çift anadalla 2 bölümde öğrenim görüp başarıyla bitirmek oldukça zorlu bir süreç. İki mühendislik bölümünü de yüksek not ortalamasıyla tamamlayan öğrencimizi yürekten kutluyorum, eğitim hayatındaki üstün başarılarını iş yaşamında da sürdüreceğine inanıyorum" ifadelerine yer verildi.

Aygör ise oldukça zorlandığı anlar olduğunu, ancak asla pes etmediğini belirterek, hedefini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu, yeni hedefinin öğrencilikteki başarısını iş hayatına taşımak olduğunu kaydetti.


    ETİKETLER:

    İzmir

    ,

    eğitim

    ,