80 yaşında kök hücre nakli yapıldı

80 yaşında kök hücre nakli yapıldı
80 yaşında kök hücre nakli yapıldı
İZMİR (AA) - İzmir'de lenf bezi kanseri olan 80 yaşındaki bir hastaya 65-70 yaşın üzerindekiler için riskli görülen kök hücre nakli yapıldı. Naklin...

İZMİR (AA) - İzmir'de lenf bezi kanseri olan 80 yaşındaki bir hastaya 65-70 yaşın üzerindekiler için riskli görülen kök hücre nakli yapıldı. 

Naklin yapıldığı hastanenin açıklamasında hastalığı nüks eden 80 yaşındaki Erkan Barbüken'e kök hücre nakli yapıldı. 

Nakili yapan Prof. Dr. Gürhan Kadıköylü, yüksek ölüm riski nedeniyle kök hücre naklinde 65-70 yaşın limit kabul edildiğini belirterek, "Hastaya yüksek doz kemoterapi verebilmek için bu nakil şarttı. 4 seansta kök hücre toplayabildik ama sonuç başarılı, hastamız çok iyi" dedi. 

Kök hücre nakli yapılan Barbüken de çok şanslı olduğunu dile getirerek, hastalığının bir tesadüf sonucu saptandığını söyledi.

Ziyaretine gittiği doktor arkadaşının koltuk altında çıkan bezeden biyopsi yaptırdığını ve geç kalınmadan tedaviye başlandığını anlatan Barbüken, "Her şey yolunda gitti. Hastalık nüks ettiğinde de kök hücre nakli için kesin çözüm dediler. 80 yaşında kök hücre nakli oldum. Şimdi bombacığım, yakında bomba gibi olacağım. Doktorlarıma çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  kemoterapi

  ,

  Doktor

  ,

  bomba

  ,

  nakil