84. İzmir Enternasyonal Fuarı'na doğru

84. İzmir Enternasyonal Fuarı'na doğru
84. İzmir Enternasyonal Fuarı'na doğru
- Fuar bünyesindeki 15. Sinema Burada Festivali'nde gençler için ücretsiz film atölyesi düzenlenecek

İZMİR (AA) - 84. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) kapsamında düzenlenecek 15. Sinema Burada Festivali'nde 12-16 yaşlarındaki gençler için ücretsiz film atölyesi düzenlenecek.

İZFAŞ'tan yapılan açıklamada, "Gençler için film atölyesi"nde konunun uzmanı isimlerin 12-16 yaşındaki gençlere senaryo, kamera kullanımı, çekim teknikleri, kurgu, ses ve müzik bilgisine ilişkin eğitim vereceği belirtildi.

Atölyeye katılanların kendilerine tahsis edilen ekipmanlarla ilk filmlerini çekme olanağının sunulacağı kaydedilen açıklamada, atölyenin 20-30 Ağustos'ta düzenleneceği ve başvuruların 19 Ağustos'ta sona ereceği bildirildi.

- "Garfield Live Show"

Öte yandan 14 kişilik ekip tarafından sahneye sunulacak Garfield Live Show'un 2 Eylül Çarşamba günü Kültürpark Atatürk Fuar Açıkhava Tiyatrosu'nda saat 20.00'de başlayacağı ifade edildi.

Ücretsiz davetiyelerin Kültürpark Atatürk Fuar Açıkhava Tiyatrosu ve İZFAŞ danışmadan temin edilebileceği belirtildi.

- Aşkın Kapışmak da İEF'de

Fuar kapsamında 30-31 Ağustos'ta Davranış Bilimleri Uzmanı ve yazar Aşkım Kapışmak'ın "Hangi anne, hangi babasınız?" ve "Kadınlar sağdan, erkekler soldan" kitaplarını imzalayacağı ve söyleşilerde İzmirlilerle buluşacağı kaydedildi.