Acil hizmetlerde yeni nesil teknolojiler sempozyumu

Acil hizmetlerde yeni nesil teknolojiler sempozyumu
Acil hizmetlerde yeni nesil teknolojiler sempozyumu
İZMİR (AA) - İzmir'de Acil Ambulans Hekimleri Derneği (AAHD) tarafından "Acil hizmetlerde yeni nesil teknolojiler sempozyumu" düzenlendi. Dernekten...

İZMİR (AA) - İzmir'de Acil Ambulans Hekimleri Derneği (AAHD) tarafından "Acil hizmetlerde yeni nesil teknolojiler sempozyumu" düzenlendi. 

Dernekten yapılan açıklamaya göre, "Acil hizmetlerde gelecek, İzmir'de şekillenecek" temasıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen sempozyumunda konuşan AAHD Başkanı Turhan Sofuoğlu, acil hizmetlerin geleceğini İzmir'de şekillendirmeyi amaçladıklarını söyledi. 

Amaçlarının Türkiye'deki acil hizmetler sistemini yurtdışı verilerinden de yola çıkarak teknoloji çağına uygulamak olduğunu anlatan Sofuoğlu, "Son yıllarda dünyada gittikçe artan acil durumlar, afet ve felaketler, teknolojiyi sadece profesyonel ekiplerin değil herkesin etkin bir şekilde kullanımını zorunlu hale getirmiştir. Günlük hayatımızda yeni nesil teknolojik cihazlar ile en yakındaki kişiler ve gönüllülerin yardımı ile hayat kurtarmanın mümkün olabildiği ispatlanmıştır" dedi.

Etkinlikte, uzmanlar tarafından sağlık çalışanlarına son teknolojik ürünler hakkında bilgiler verildi.