AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar:
- "Hangi partili olurlarsa olsun, Türkiye'nin birliği, kardeşliği ve geleceği için İzmirlilerin bize destek vermelerini rica ediyorum"

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, hangi partili olurlarsa olsun, Türkiye 'nin birliği, kardeşliği ve geleceği için İzmirlilerin desteğini beklediklerini söyledi.

Hotar, Konak Cumhuriyet Meydanı'ndaki partisinin merkez seçim bürosunun açılışında, AK Parti'nin yeni Türkiye'nin inşası için çalıştığını ifade etti.

Türkiye'nin gelişmesini istemeyen iç ve dış güçlere karşı büyük bir mücadele verildiklerini dile getiren Hotar, bu mücadeleyi ülkenin daha demokratik, daha özgür ve sivil bir anayasaya kavuşabilmesi adına yaptıklarını kaydetti.

Muhalefet partilerinin, AK Parti iktidarının yaptığı işleri 12 yıl sonra fark ettiğini ve seçim beyannamelerine koymaya başladığını söyleyen Hotar, "Muhalefet partileri, AK Parti'nin 12 yıl önce geldiği noktaya ulaşmaya çalışıyor. Onlar sadece vaat eder, AK parti ise yapar. AK Parti onların söylediği, hayal ettiği her şeyi yapar" diye konuştu.

Hotar, Mustafa Kemal Atatürk 'ün, "muasır medeniyet" hedefini AK Parti'nin gerçekleştirdiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Cumhuriyetçilik ve vatanseverlik sadece lafla olmaz. Siz Atatürk'ün koyduğu hedefleri icraatlarınızla gerçekleştirebilirsiniz. AK Parti'nin farkı, bu hedeflere Türkiye'yi taşımasıdır. İzmir kurtuluş mücadelemizin sembol yerlerinden biri. Şu anda da düşmanın denize döküldüğü bir yerde, seçim büromuzun açılışını yapıyoruz. İzmir'in içindeki en sembol alanlardan bir tanesindeyiz. Atatürk'ü dilinden düşürmeyen, onu kullanan ancak dediklerinden haberdar olmayan kişileri değil, onun işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmayı biz hedefledik. 2023 hedeflerimiz arasında, dünyanın en büyük 10 ekonomisinin arasına girmek var. Gerçek vatanseverlik, Cumhuriyetçilik budur. Hangi partili olurlarsa olsun, Türkiye'nin birliği, kardeşliği, geleceği için İzmirlilerin bu seçimde bize destek vermelerini rica ediyorum."

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım ise milli mücadelenin başarıyla nihayete erdiği bir alanda olduklarını ancak Türkiye'nin ekonomik ve siyasi bağımsızlık mücadelesinin AK Parti iktidarıyla sürdüğünü belirterek, İzmir'de bunun bilinciyle seçim çalışmalarını yürüttüklerini dile getirdi.

Hotar, konuşmaların ardından annesi Fatma Vedia Hotar ile birlikte seçim bürosunun açılışını yaptı.