AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar:
- "Hedefimiz, Türkiye'yi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesine yükselterek daha iyi yerlere taşımak" - "Başkanlık sistemi karma bir sistemin daha düzenli ve güçlü halidir"

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Türkiye 'yi muasır medeniyetler seviyesine yükselterek daha iyi yerlere taşımayı hedeflediklerini bildirdi.

Seçim çalışmaları kapsamında Kordon'da esnafla bir araya gelen Hotar, Ege Genç İşadamları Derneği, Balkan Göçmenleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.

Hotar, Ege Genç İşadamları Derneği Başkanı Seda Kaya ve yönetim kurulu üyelerini ziyaretinde sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkati çekti.

Tüm sivil toplum kuruluşlarına ellerinden gelen desteği vermeye çalıştıklarını belirten Hotar, "Sizlerden isteğimiz Türkiye'nin istikrarı için bizi desteklemeniz. Kurulduğumuz günden beri hedefimiz Türkiye'yi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesine yükselterek daha iyi yerlere taşımak" diye konuştu.

Çocukların aynı ülkede, daha iyi şartlar altında yaşamalarını istediklerini, AK Parti olarak Türkiye'nin gelecek nesillerine çok daha güzel bir ülke bırakmayı hedeflediklerini vurgulayan Hotar, bunun için eleştiri, destek ve öneri beklediklerini kaydetti.

Başkanlık sistemine de değinen Hotar, 7 Haziran seçimlerinde başkanlık sistemini çok iyi anlatamadıklarını ifade ederek, "Sistemi desteklemeyen eminiz ki bilmediği için desteklemedi. Başkanlık sistemi karma bir sistemin daha düzenli ve güçlü halidir" dedi.