AK Parti İzmir İl Başkanı Delican:

AK Parti İzmir İl Başkanı Delican:
AK Parti İzmir İl Başkanı Delican:
- "Gelin bu terörü hep birlikte lanetleyelim. Millet olarak terörün belini birlik ve beraberlik içerisinde kıracağız"

İZMİR (AA) -  AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, son zamanlarda artan terör olaylarına tüm partilerin karşı çıkması gerektiğini belirterek, siyasi partilere, "teröre birlikte karşı çıkma ve lanetleme" çağrısında bulundu.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Bülent Delican, milletvekilleri Hamza Dağ, Cemil Şeboy ve Kerem Ali Sürekli ile birlikte Şırnak Uludere'de şehit olan 21 yaşındaki Abdulkadir Pektaş'ın Buca'daki evini ziyaret ederek baba Celal Pektaş ve aile fertlerine taziyelerini iletti.

Ziyarette vatan için canlarını feda eden kahraman şehitlerin ailelerinin kendilerine emanet olduğunu ifade eden Delican, şehidin ailesi için devletin, tüm imkanları seferber ettiğini vurguladı.

CHP , MHP ve HDP İzmir il başkanlarına çağrıda bulunan Delican, şunları kaydetti:

"Gelsinler, hep birlikte terörü lanetleyelim. Bu terörün ülkemize, hiçbir vatandaşımıza faydası yok. Ne yazık ki evlatlarımız genç yaşta hayatlarını kaybediyor. Kiminin eşini, kiminin çocuğunu büyük acılarla toprağa veriyoruz. Devletin bölünmez bütünlüğüne karşı çıkan silahlı terör örgütüne karşı bir ve beraber olalım. Gelin bu terörü hep birlikte lanetleyelim. Millet olarak terörün belini birlik ve beraberlik içerisinde kıracağız. Bu birlik ve beraberliğin oluşmasında herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır."

İlçe başkanlarıyla haftalık olağan toplantıda bir araya gelen Delican, partililerden İzmir'in tüm ilçelerinde cuma günü şehitler için mevlit okutulması ve şehit ailelerini ziyaret etmeleri konusunda duyarlı olmalarını istedi.