AK Parti İzmir İl Başkanı Delican:

AK Parti İzmir İl Başkanı Delican:
AK Parti İzmir İl Başkanı Delican:
- "Milli iradenin sağduyusuyla Türkiye'de büyük bir zafer kazandık. İzmir'de kesin olmayan sonuçlara göre oyumuz yüzde 31,5-32 civarında görünüyor. 9 tane milletvekilimiz olabilir ama kesin değil"

İZMİR (AA) ? AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, milli iradenin sağduyusuyla Türkiye'de büyük bir zafer kazandıklarını, İzmir'de oy oranlarını da artırdıklarını belirterek, "9 tane milletvekilimiz olabilir ama kesin değil" dedi.

Delican, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu gece muhteşem bir gün yaşadıklarını, Allah'ın emeklerini boşa çıkarmadığını söyledi. AK Parti'nin çok ciddi bir başarı elde ettiğini, kesin olmayan sonuçlara göre tek başına iktidar olduklarını belirten Delican, "Allah yüzümüzü kara çıkartmadı. Milletimizin, milli iradenin sağduyusuyla Türkiye'de büyük bir zafer kazandık. İzmir'de oylarımızı arttırdık. AK Parti'nin tek başına iktidar olması için İzmir'de de ciddi bir oy aldık. Bize oy veren, vermeyen tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

- İzmir'deki oy oranı arttı

Kesin olmayan seçim sonuçlarını da değerlendiren Delican, "İzmir'de kesin olmayan sonuçlara göre oyumuz yüzde 31,5-32 civarında görünüyor. 9 tane milletvekilimiz olabilir ama kesin değil. Yurtdışı oyları buna aktarılmış değil. 2. bölgede ciddi bir yükseliş olduğunu görüyoruz" diye konuştu.

Delican, saat 22.00'den sonra Cumhuriyet Meydanı'nda kutlama yapacaklarını kaydetti.