AK Parti İzmir İl Başkanı Delican:

AK Parti İzmir İl Başkanı Delican:
AK Parti İzmir İl Başkanı Delican:
- "AK Parti'nin tek başına iktidara gelmesi ve istikrarın sağlanmasıyla terörün yaşama şansı da azalacaktır"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, ülke yönetimindeki istikrarın sağlanmasıyla terörün yaşam şansının azalacağını söyledi. 

Delican, bir grup partiliyle İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. 

Ziyarette, vatan için canını feda eden şehitlere duyduğu minnettarlığını dile getiren Delican, ülkenin istikrar ile huzura ihtiyacı olduğunu, istikrarın olmadığı yerde, fitne ve terörün güçleneceğini belirtti.

Seçim gecesi Cumhuriyet Meydanı'ndaki konuşmasının çarpıtıldığını ve bundan rahatsızlık duyduğunu ifade eden Delican, "Allah şehitlerimizden razı olsun. İnşallah bundan sonra ülkemize şehit gelmeyecek, birlik beraberlik ve huzur ortamı olacak' dedim. Her işe başlarken 'Bismillah' dediğimiz gibi konuşmalarımıza başlarken ya da sonlandırırken aziz şehitlerimize rahmet ediyoruz. Bundan daha güzel ve doğal ne olabilir?" diye konuştu. 

- "Ülkedeki istikrar terörü azaltacak"

"AK Parti'nin tek başına iktidara gelmesi ve istikrarın sağlanması ile terörün yaşama şansı da azalacaktır" diyen Delican, şöyle devam etti:

"Çünkü, terör nedeni ne olursa olsun, kurtlar gibi puslu havayı sever, kaos ortamında, belirsizlik ortamında kendini daha acımasızca gösterir. Şimdi, aslında kendilerinin de bildiği bu gerçeği, bizlerin üzerinden 'ülkenin yönetiminde bir zaafiyet yaratabilir miyiz' çabasına girenlere sesleniyorum. Yoksa siz hiç şehit ve gazilerimize şükran sunmuyor musunuz? Siz de artık şehit gelmesin temennisinde bulunmuyor musunuz? Terörün bitmesini istemiyor musunuz?"  

İzmir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hatice İşbilen ise, ülkenin geçirdiği hassas dönemlerde, halkı kışkırtacak, yanlışa sürükleyecek asılsız ve fevri çıkışların sergilenmemesi gerektiğini belirterek, Bülent Delican'ın samimiyetine inandığını ifade etti.