AK Parti İzmir Milletvekili Turhan:

AK Parti İzmir Milletvekili Turhan:
AK Parti İzmir Milletvekili Turhan:
-"2 Kasım sabahından başlayarak yeni Türkiye'yi inşa etmek için çalışmaya başladık" -"(AK Parti'nin seçim beyannamesindeki vaatler) Bu vaatleri hiç gecikmeksizin hayata geçireceğimizden herkes emin olsun"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan, "2 Kasım sabahından başlayarak yeni Türkiye'yi inşa etmek için çalışmaya başladıklarını" belirtti.

AK Parti il seçim koordinasyon merkezi ekibi ve ilçe seçim koordinasyon merkezi başkanlarının katılımıyla düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan Turhan, "1 Kasım'ın milli irade, demokrasi, istikrar, birlik, dirlik ve kardeşlik bayramı" olduğunu söyledi. 

Turhan, 2002, 2007, 2011, 2015, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri, 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimleri ile 2007 ve 2010 referandumları ve cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını hatırlatarak, bu başarıların tesadüfi ve konjonktürel değil, sistemik bir duruma işaret ettiğini vurguladı.

Bu başarıların AK Parti'nin milletin içinden çıkmış, millet egemenliğinin tek söz olmasını temsil eden Türkiye'nin tek sahici siyasi aktörü olmasının sonucu olduğunu kaydeden Turhan, şöyle devam etti:

"Siyasi mühendislik projelerinin ardı arkası kesilmedi. 2007'de Cumhuriyet Mitingi adı verilen cumhuriyetle, toplumla ilişkisi olmayan bir toplum mühendisliği projesi sergilendi, Türkiye demokrasi tarihinde o zamana kadar örneği görülmemiş 367 projesi sergilendi, 27 Nisan e-muhtıra projesi sergilendi, 2008'de kapatma davası projesi sergilendi. Gezi olaylarıyla başlatılan kısa sürede mecrasından farklı noktaya sürüklenen toplumsal karışıklıkla iktidarı sokakta değiştirmeye yönelik proje sergilendi. 17-25 Aralık'ta insan vicdanının, hukukun tüm evrensel ilkelerinin ayaklar altına alındığı, insanların özel hayatlarının ahlaksızca didiklendiği, devlette yerleşmiş teamüllerin hiçe sayıldığı, devlet içinde hiçbir şeffaflığı, ahlakiliği, hukukiliği olmayan paralel ihanet örgütünün eliyle yürütülen darbe teşebbüsleri sergilendi. Milletten aldığınız bunca cevap hala yetmedi mi? Temeli millete dayanmayan, millet iradesini hiçe sayan bu ve benzeri tüm girişimler nasıl hüsranla sonuçlandıysa, AK Parti kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve şimdiki genel başkanımız Ahmet Davutoğlu liderliğinde bundan sonra da size geçit vermeyecektir." 

-"AK Parti rüştünü, olgunluğunu ispat etmiştir"

1 Kasım'da elde edilen başarıdan çıkarılacak ikinci sonucun da AK Parti'nin teşkilat ve yapısıyla artık kurumsallaşmış olduğu gerçeği olduğunu dile getiren Turhan, AK Parti'nin arka arkaya kazandığı, yerel ve genel seçim, cumhurbaşkanlığı seçimi, referandumla toplam 11 seçimle kurumsallaşma yönünde büyük aşama kaydettiğini gösterdiğini bildirdi.

Turhan, "Bundan sonra yapmamız gereken, Sayın Cumhurbaşkanımızın sık sık tekrarladığı bir Rabia işareti var. Bu işarete bugün yeni bir anlam yüklemek istiyorum. Kurumsal yönetimin 4 temel unsuru, şeffaflık, adalet, hesap verme yükümlülüğü ve çevreye, topluma, tüm paydaşlara karşı sorumluluk içinde davranma bilinci. AK Parti kurumsal yönetişimin Rabiasını gerçekleştirebilmiş, bunu  teşkilatıyla  her alanda hayata geçirmiş bir siyasi organizasyon olarak bugün rüştünü, olgunluğunu ispat etmiştir" diye konuştu. 

AK Parti'de asla zafer sarhoşluğu olmayacağını kaydeden Turhan, "2 Kasım sabahından başlayarak yeni Türkiye'yi inşa etmek için çalışmaya başladık. Yeni Türkiye'nin çok önemli 3 unsuru olacak. Yeni anayasada Türkiye'nin bundan sonra siyasetle toplum mühendisliği heveslilerin harekete geçmesine izin vermeyecek, 78 milyon vatan evladının kardeşçe yaşayacağı bir sistemi hayata geçireceğiz. İkinci önemli unsur olarak toplumsal hayatın her alanında reformlar var. Üçüncü konu, 1 Kasım seçimleri kampanyası döneminde beyannamemizde yer alan vaatlerimiz. Bu vaatleri de hiç gecikmeksizin hayata geçireceğimizden herkes emin olsun" ifadelerini kullandı.  

-İzmir'e 3 bakan talebi

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ise İzmir'de her alandaki algı operasyonuna rağmen teşkilat olarak ciddi bir algıyı yıkmayı başardıklarını ifade ederek, İzmir'in kimsenin kalesi olmadığını, kimsenin kimseyi ötekileştirmemesi gerektiğine değindi.

İzmir'in yerinde saydığını, Antalya'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'nin İzmir'de yapılması için kentin potansiyelini neden ortaya koyamadığının düşünülmesi gerektiğini dile getiren Delican, İzmir'in AK Parti belediyeciliği ile taçlanmasını istedi. Delican, İzmir'e 3 bakan talep ettiklerini kaydederek, bakanlık için Binali Yıldırım, İbrahim Turhan ve Nükhet Hotar'ın isimlerini dile getirdi. 

AK Parti İzmir Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Bilal Doğan da seçim kararı alındıktan sonra teşkilatın gece gündüz, büyük bir özveriyle çalıştığını belirterek, İzmir'de 7 Haziran'daki oy kaybından sonra 1 Kasım'da yakalanan  başarının altında bu ekibini büyük bir özverisi, çabası bulunduğunu vurguladı.