AK Parti İzmir'de 1 milyon oyu aşmayı hedefliyor

AK Parti İzmir'de 1 milyon oyu aşmayı hedefliyor
AK Parti İzmir'de 1 milyon oyu aşmayı hedefliyor
- AK Parti, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı 1. Bölge'den, Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar'ı da 2. Bölge'den aday gösterdiği İzmir'de oyunu 1 milyonun üzerine taşımayı hedefliyor - AK Parti İzmir SKM Başkanı Doğan: - "Sayın bakanımız büyükşehir belediye başkan adayıyken 960 bin oy aldı. Şu anda da kendi rekorunu kıracak, milyonun üzerine çıkacak ciddi çalışma içinde, bizler de bu yönde çalışıyoruz"

İZMİR (AA) - RAMAZAN ERCAN - AK Parti İzmir İl Başkanlığı, 1 Kasım'daki genel seçimde 1 milyonun üzerinde oy almayı hedefliyor.

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Bilal Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Kasım'daki genel seçim çalışmalarını yaklaşık 100 kişilik SKM ekibiyle sürdürdüklerini, adayların programını yaparken diğer yandan da seçmene ulaşabilmek adına çeşitli çalışmalar yürüttüklerini anlattı.

SKM'nin gece gündüz çalıştığını, bunun milletvekillerinin mazbata alımına kadar süreceğini ifade eden Doğan, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı 1. Bölge'den, Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar'ı da 2. Bölge'den milletvekili adayı gösterilmesinin güçlerine güç kattığını ifade etti.

Yıldırım'ın gece gündüz sokaklarda, meydanlarda, evlerde, kahvehanelerde, sivil toplum örgütlerinde olduğunu dile getiren Doğan, "Onun hızına yetişmeye çalışıyoruz. Bakanımıza program yetiştirmekte zorlanıyoruz" dedi.

Doğan, Binali Yıldırım'ın 30 Mart 2014'deki yerel seçimlerde büyükşehir belediye başkan adayı olarak 960 bin oy aldığına işaret ederek, "Sayın bakanımız büyükşehir belediye başkan adayıyken 960 bin oy aldı. Şu anda da kendi rekorunu kıracak, milyonun üzerine çıkacak ciddi çalışma içinde, bizler de bu yönde çalışıyoruz, teşkilatlar olarak destek vermeye çalışıyoruz" diye konuştu. 

- 2 milyon seçmene ulaşılacak

Milletvekili adaylarının ve parti teşkilatlarının sokaklarda, çeşitli platformlarda seçmenle yüz yüze iletişim halinde olduğunu, bunun yanı sıra çeşitli yöntemlerle vatandaşlara ulaşacaklarını ifade eden Doğan, şöyle konuştu:

"Telefon bağlantıları ve sesli mesajlarla en az 2 milyon seçmene ulaşmayı hedefliyoruz. Birçok seçmene ulaşmış durumdayız. Teknolojik yönden sosyal medyadan yararlanacağız. SKM bir nevi teknoloji üssü haline geldi. Profesyonel iletişim firmalarından da hizmet alıyoruz. Seçmenlerimize telefon vasıtasıyla, sesli mesaj yoluyla ulaşıyoruz. Bu mesajlarımız devam ediyor. Ayrıca bakanımızın imzasıyla yapılacak hizmetleri anlatan mektuplar da gönderiyoruz."

- Kadın kolları "broşür ekibi" kurdu

AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin ise SKM içinde bir alt ekip oluşturduklarını, buradan sahadaki çalışmaların takibinin yapıldığını kaydetti.

Milletvekili adaylarının yanında kadın kolları yöneticilerinin de etkinliklere katıldığını, ayrı bir ekibin sandık görevlileri, mahalle başkanları, müşahitleri aradığını belirten Keskin, "Seçimlerde kadınların çalışması başarıyı getiriyor. Çalışmalarımızı ister seçim olsun ister olmasın zaten sürdürüyoruz. 1 Kasım seçimine yönelik yaptığımız çalışmaların yanı sıra bir de broşür ekibi kurduk. 30-40 kişilik ekibimiz şehrin ana arterlerinde broşür dağıtacak. Ev toplantılarına gidiyoruz, dernek ziyaretlerinde bulunuyoruz. İnşallah 1 Kasım'da tek başına iktidara ulaşacağız" diye konuştu.