AK Parti MKYK üyesi Dağ:

AK Parti MKYK üyesi Dağ:
AK Parti MKYK üyesi Dağ:
"AK Parti'nin yüzde 49,5 oy alması ve bu tarihi oy oranı ile tekrar tek başına iktidara gelmesi muhalefet partilerin temsilcilerinin psikolojilerini bozmuştur"

İZMİR (AA) - AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve İzmir milletvekili Hamza Dağ, AK Parti'nin 1 Kasım seçimlerinde yüzde 49,5 oy alması ve tekrar tek başına iktidara gelmesinin, muhalefet partilerinin temsilcilerinin psikolojilerini bozduğunu belirtti.

Dağ, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Kasım seçimleri sonrasında oluşan siyasi tablonun CHP içinde koltuk savaşları başlattığını, CHP İzmir milletvekillerinden an itibarıyla 2 kişinin genel başkanlık koltuğuna aday olduğunu, aday olmayı düşünen ve nabız yoklayan milletvekillerinin de "pusuda" gelişmeleri takip ettiğini ifade etti.

Yaşanan bu sürecin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kafasını karıştırdığını, Kocaoğlu'nun yerelde muhalefet olan ve görevini hizmet odaklı yerine getirmeye çalışan milletvekillerini, belediye meclis üyelerini, parti yöneticilerini tehdit edercesine konuşma yaptığını dile getiren Dağ, başkanın siyasi polemiklerle değil yaptığı hizmetlerle gündeme gelmesi gerektiğine işaret etti.

Dağ, açıklamada şu görüşlere yer verdi:

"1 Kasım seçimlerinde AK Parti'nin yüzde 49,5 oy alması ve bu tarihi oy oranı ile tekrar tek başına iktidara gelmesi, muhalefet partilerinin temsilcilerinin psikolojilerini bozmuştur.

İzmir, CHP'den bu dönem bir genel başkan, bir genel başkan adayı ve genel başkan aday adayları olmak üzere 14 milletvekilini TBMM'ye göndermiştir. Siyaseti ilgilendiren yerel ve genel konular hususunda mutlaka kendilerinin beyanatları ve düşünceleri vardır, olmalıdır. Ancak sayın başkan yaptığı açıklamalarla öncelikle genel başkanı olmak üzere kendi milletvekillerine de haksızlık etmektedir.

Sayın başkanın yapması gereken hizmetlerden ziyade periyodik olarak yaptığı bu açıklamalar ve il, ilçe kongrelerine yaptığı müdahaleler ile gündeme gelmesi doğru değildir. Her ne kadar Aziz bey kadar siyasi tecrübemiz olmasa da genç ve tecrübeli bir İzmirli siyasetçi olarak sayın Kocaoğlu'na tavsiyem bu siyasi gerginliğini ve stresini atması, CHP içi siyasi kavgalardan uzaklaşması için İzmir'in köylerine yolculuk yapmasıdır. Hem bu sayede hayırlı bir iş yapmış olur. İzmir'in köy yollarının da ne halde olduğunu görmüş olur."