AK Partili kadınlardan "Anneler Günü" yürüyüşü

AK Partili kadınlardan "Anneler Günü" yürüyüşü
AK Partili kadınlardan "Anneler Günü" yürüyüşü
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar ve AK Partili kadınlar Gündoğdu Meydanı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar gül dağıtarak yürüdü

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar ve AK Parti İzmir Kadın Kolları üyeleri, "Anneler Günü" etkinlikleri kapsamında Gündoğdu Meydanı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar gül dağıtarak yürüdü.

Hotar, Gündoğdu Meydanı'ndaki etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk 'ün annesi Zübeyde Hanım'dan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın annesi Tenzile Hanım'a kadar bu ülkeye hizmet etmiş her annenin Anneler Günü'nü kutladığını belirtti.

Hotar, "Bu etkinlikler annelerimizi yılda bir kere hatırladığımız anlamına gelmiyor. Ama huzurevinde annesi olanlara belki bir farkındalık oluştururuz, önümüzdeki nesillere örnek oluruz diye bu etkinlikleri yapıyoruz" dedi.

AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin ise "Her anne güçlüdür. Güçlü anneler güçlü Türkiye demektir" diye konuştu.

Keskin, AK Parti'nin 12 yıllık iktidarında kadınların ayrım gözetilmeden desteklendiğini, hak ettiği kıymetin verildiğini ve daha ileriye götürme gayesinin taşındığını vurguladı.

30 yıl boyunca yüzleri gözyaşlarıyla ıslanmış anneleri teselli etmekten fazlasının yapılamadığını, Çözüm Süreci sayesinde doğulu ve batılı gençlerin dağlarda değil üniversite sıralarında bir araya geldiğini ifade eden Keskin, "Birbirlerine namluları doğrultmak yerine, omuz omuza bu ülkenin geleceği için çalışmaya, üretmeye başladılar. AK Parti olarak annelerimize verebileceğimiz daha büyük bir hediye olabilir mi?" dedi.

Konuşmaların ardından Gündoğdu Meydanı'nda halay çeken Hotar ve kadın kolları üyeleri, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyerek, Anneler Günü'nü kutladıkları kadınlara gül dağıttılar.