AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümü

AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümü
AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümü
- AK Parti İzmir İl Başkanı Delican: "AK Parti tüm Türkiye'yi kucaklayan, 7'den 70'e, her bölgeden, her şehirden hemşehrilerimizin bir ve beraber olduğu geniş bir ailedir"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, AK Parti'nin tüm Türkiye 'yi kucaklayan geniş bir aile olduğunu kaydetti.

Delican, AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, partinin demokratikleşme, hukuk devleti ilkesinin gelişmesi, büyüme, sivilleşme ve özgürlükler alanında büyük reformları hayata geçirdiğini ve vatandaşların refahı için çalıştığını vurguladı. 

AK Parti'nin kurulmasıyla Türkiye'nin dünyada yeniliğin, kalkınmanın, barışın ve huzurun öncüsü olduğuna dikkati çeken Bülent Delican, "AK Parti tüm Türkiye'yi kucaklayan, 7'den 70'e her bölgeden, her şehirden hemşehrilerimizin bir ve beraber olduğu geniş bir ailedir" ifadelerini kullandı.

Partinin insan odaklı hizmet anlayışı kapsamında bayındırlık, belediyecilik hizmetleriyle kentlerin dokusunda büyük gelişim sağladığına işaret eden Delican, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Yaşanan değişim ve dönüşüme engel olmak isteyen şer odaklarına partimiz hiçbir zaman izin vermemiş her zaman dik ve diri duruşuyla Türkiye'yi dünyada örnek ülke konumuna getirmiştir. 14 yıldır süren ve daha çok uzun yıllar sürecek olan kutlu davamızda vatandaşlarımızın hizmetkarı olmaktan her zaman onur duyacağız. Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan ve Başbakanımız Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu'nun önderliğinde siyasi hayatını sürdüren partimiz, ülke sevdasını en üst düzeyde hissedenlerin partisi olmaya daha uzun yıllar devam edecektir."