AK Parti'nin Bergama mitingi

AK Parti'nin Bergama mitingi
AK Parti'nin Bergama mitingi
- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: - "MHP'ye gönül vermiş milliyetçi, ülkücü kardeşlerimiz büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Çünkü onlar AK Parti'yle koalisyon kurmak istediler fakat liderleri maalesef onların sesine kulak tıkadı" - "Her şeye 'hayır' diyen Bahçeli'ye 'hayırda hayır vardır' diyelim 1 Kasım'da bir 'hayır' da biz diyelim"

İZMİR (AA) - Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, 7 Haziran seçimleri sonrası koalisyon çalışmaları sırasında MHP tabanının AK Parti ile koalisyon kurulmasını arzu ettiğini belirterek, "MHP'ye gönül vermiş milliyetçi, ülkücü kardeşlerimiz büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Çünkü onlar AK Parti'yle koalisyon kurmak istediler. Fakat liderleri maalesef onların sesine kulak tıkadı" dedi.

Yıldırım, partisinin Bergama Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, turizm ve tarih kenti olan Bergama'nın Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla düzenlenen mitingde tarihi bir gün yaşadığını belirtti.

Genel seçime günler kaldığını ve  Türkiye 'nin 1 Kasım'da yeniden sandık başına gideceğini anımsatan Binali Yıldırım, seçimlerin önemine değindi.

AK Parti'nin İzmir'e büyük yatırımlar yaptığını, bunlardan birinin de Çandarlı'da yapımına başlanan Türkiye'nin en büyük limanı olan Kuzey Ege Limanı olduğunu ifade eden Yıldırım, "Bu liman önümüzdeki günler içinde tamamlanacak. Sayın başbakanımızın bu konuda talimatı var. Kuzey Ege Çandarlı Limanı alt yapı inşaatını tamamladık, şimdi üst yapı inşaatına başlıyoruz. Liman bittiğinde Bergama, Dikili, Kınık, Aliağa ve Foça'dan 5 bin tane İzmirli gencimize iş alanı oluşturacağız" diye konuştu. 

- "MHP Tabanı AK Parti'yle koalisyon istedi"

Yıldırım, 7 Haziran'da yapılan seçimlerde tek başına bir iktidar tablosunun ortaya çıkmadığını belirterek, kendilerinin milletin bu kararına saygı duyduklarını vurguladı.

Seçim öncesinde AK Parti dışındaki partilerin bir söylem birliği içinde sadece AK Parti'nin iktidardan düşürülmesi için çalıştığını anlatan Yıldırım, şöyle konuştu:

 "7 Haziran seçimleri öncesi muhalefet partilerinin hepsi bir araya geldi, iktidar olmayı unuttular. 'Nasıl ederiz de AK Parti'yi iktidardan düşürürüz' diye koro halinde kampanya yürüttüler. Seçimden önce AK Parti'ye karşı bir olan bu partiler, neden bu ülkeye hükümet kurmadılar, neden sorumluluk almadılar ? Siz bunun cevabını 1 Kasımda vereceksiniz.

Biz 'milletimizin kararının üstüne karar olmaz, bir araya gelelim hükümet kuralım, koalisyon kuralım' dedik. İlk günden sayın Bahçeli ne dedi 'her şeye hayır' dedi. Hayır deyince ne oldu ? Yıllardır Bahçeli'ye, MHP'ye gönül vermiş milliyetçi, ülkücü kardeşlerimiz büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Çünkü onlar AK Parti'yle koalisyon kurmak istediler. Fakat liderleri maalesef onların sesine kulak tıkadı. Her şeye 'hayır' diyen Bahçeli'ye 'hayırda hayır vardır' diyelim, 1 Kasım'da bir 'hayır' da biz diyelim."

1 Kasım genel seçimlerinin "memleket meselesi' olduğunu savunan Yıldırım, HDP'yi eleştirerek, "1 Kasım öncesi Türkiye partisi olarak ortaya çıkan ama seçimden sonra terör örgütü karşısında süklüm püklüm olan bölücülere İzmir cevap vermeye hazır mı?" diye konuştu.

Mitinge, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Nükhet Hotar, Selçuk Özdağ ve Çiğdem Karaarslan ile eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da katıldı.