AK Parti'nin Ödemiş mitingi

AK Parti'nin Ödemiş mitingi
AK Parti'nin Ödemiş mitingi
- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1) - "İnşallah bu seçimde çok farklı bir tabloyla hep beraber karşılaşacağız. 1 Kasım 2015 tarihi endişenin, kaygının değil umudun kapısı olacak. Türkiye bir kez daha 'güven' diyecek, 'istikrar' diyecek, bir kez daha kaosa 'hayır' diyecek. Türkiye bir kez daha 'adalet ve kalkınmaya evet, bilinmezliğe, meçhule hayır' diyecek" - "Birileri Ankara'da hain teröristler cinayet, katliam işleyip vatandaşlarımızı katlettiğinde o teröristlere dönüp haykıracaklarına, devlete dönüp 'katil devlet' diyor. Biz müşfik devletin, devlet ananın müşfik kollarını daha doğumda açıyoruz" - "Milli irade üzerine yapılan hiçbir vesayet hesabına izin vermeyiz. Demokrasiden, adaletten, istikrarımızdan ve gelecek hedeflerimizden vazgeçmeyiz. 1 Kasım'da milletimiz kazanacak, Türkiye kazanacak, Ege kazanacak, İzmir kazanacak"

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İnşallah bu seçimde çok farklı bir seçim tablosuyla hep beraber karşılaşacağız. 1 Kasım 2015 tarihi endişenin, kaygının değil umudun kapısı olacak. Türkiye bir kez daha 'güven' diyecek, 'istikrar' diyecek, bir kez daha kaosa 'hayır' diyecek. Türkiye bir kez daha 'adalet ve kalkınmaya evet, bilinmezliğe, meçhule hayır' diyecek" dedi.

Davutoğlu, partisince Ödemiş ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmaya Ödemişlileri selamlayarak başladı. 

Vatandaşların, "Ödemiş seninle gurur duyuyor" şeklindeki sloganlarına Davutoğlu, "Biz de Ödemiş'le gurur duyuyoruz. Böyle, meydanları dolduran Ödemiş'le gurur duyuyoruz. Başka parti liderlerinin büyük illerde toplayamadığı kalabalıkları toplayıp bize 'hoşgeldin' diyen Ödemiş'le gurur duyuyoruz" karşılığını verdi. 

"Ödemiş'in bereketli topraklarına selam olsun, Kuvayımilliye hareketinin yurduna, Ödemiş'e yiğitliği miras bırakmış efelere, zeybeklere, aziz ecdadımıza şükranlarımızı sunuyorum" ifadesini kullanan Davutoğlu, "Bu toprağa düşen şühedayı minnetle anıyorum. Burada Ödemiş'ten Selçuk ilçemize, Hazreti Meryem Hazretlerine selam ediyorum, bütün kadınların örnek şahsiyeti olarak" diye konuştu. 

- "Türkiye'nin her yerinde 'tek başına, iş başına' demeye geliyoruz"

İzmir'in ilçelerini sayarak selamlayan Davutoğlu, Şanlıurfa'da, Van'da, Bergama'da ve Buca'da mitingler yaptığını hatırlatarak, Ödemiş'ten de Adana'ya, akşam da İstanbul 'a geçeceğini belirtti. Davutoğlu, "Bizde dur yok, durak yok. İstikamet, menzil belli, 1 Kasım'da Türkiye'nin her yerinde 'tek başına, iş başına' demeye geliyoruz" dedi. 

İzmir'den Ödemiş'e gelirken yol boyunca vatandaşların ilgisiyle karşılaştığını anlatan Başbakan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yol üzerinde bütün Egeliler hareket halindeydi. Hepsinin gönlü, yüreği bizimleydi. Allah Ege'den, İzmirliden razı olsun. İnşallah bu seçimde çok farklı bir seçim tablosuyla hep beraber karşılaşacağız. 1 Kasım 2015 tarihi endişenin, kaygının değil umudun kapısı olacak. Türkiye bir kez daha 'güven' diyecek, 'istikrar' diyecek, bir kez daha kaosa 'hayır' diyecek. Türkiye bir kez daha 'adalet ve kalkınmaya evet, bilinmezliğe, meçhule hayır' diyecek. Türkiye için Ödemişliler, çok güzel hayallerimiz, çok büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflere birlikte yürümeye var mısınız? Güzel yüzlü Egelilerin neşesiyle inşalllah Büyük Türkiye'ye hep beraber var mısınız? Emin olun hiçbir vatandaşımızın hakkını, hukukunu çiğnetmeyiz. Bu topraklar, Menderes'i yetiştiren topraklar. Demokrasiyi de Cumhuriyeti de ancak ve ancak AK Parti kadroları savunur."

Vatandaşların "Kiraz seninle gurur duyuyor" şeklindeki sözleri üzerine Davutoğlu, ilk fırsatta gelerek ilçeleri tek tek dolaşacağını söyledi.  

Başbakan Davutoğlu, "Milli irade üzerine yapılan hiçbir vesayet hesabına izin vermeyiz. Demokrasiden, adaletten, istikrarımızdan ve gelecek hedeflerimizden vazgeçmeyiz. 1 Kasım'da milletimiz kazanacak, Türkiye kazanacak, Ege kazanacak, İzmir kazanacak, Ödemiş kazanacak, demokrasimiz kazanacak, ekonomimiz kazanacak" diye konuştu. 

- "Bir dakika, bir saniye dahi bu memleketi hükümetsiz, yönetimsiz bırakmayacağız"

"Dik dur eğilme bu millet seninle" şeklindeki sloganlar üzerine Davutoğlu, "Efelerin çocukları, efeler Kuvayımilliye'de baş eğdiler mi? Efelerin çocukları, bizler baş eğer miyiz?  Menderes'i yetiştiren diyarın demokrasi evlatları, idam sehpasına yürüyen Menderes baş eğdi mi? Biz vesayetçilere baş eğer miyiz, biz 7 düvele baş eğer miyiz?" dedi. 

1 Kasım 2015'in, bu dik duruşun, bu vakur duruşun adı olduğunu vurgulayan Davutoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: 

"1 Kasım'dan itibaren AK Parti'yle ekmeğimiz, aşımız büyüyecek, özgürlüklerimiz güçlenecek. Bu ülkenin istikrarı, bu ülkenin gelecek hayalleri kazanacak, biz buna inanıyoruz, yürekten inanıyoruz. Ödemişliler, sizler de inanıyor musunuz? O halde sandıkta ne diyeceksiniz? 'Tek başına iş başına.' İnşallah 1 Kasım'da siz bize 'tek başına' deyin, 2 Kasım sabahı, sabah namazıyla birlikte her zaman olduğu gibi iş başına geçeceğiz. Bir saniye, bir dakika, bir saniye dahi bu memleketi hükümetsiz, yönetimsiz bırakmayacağız."

Seçim beyannamesini hazırlarken tüm kesimlerle istişare ettiklerine dikkati çeken Davutoğlu, yol haritalarını bu şekilde belirlediklerini söyledi. Vatandaşların, "Hoca nerede, AK gençlik orada" sloganları üzerine Davutoğlu, "Sizin hocanız olmak ne güzel gençler, sizinle beraber yol yürümek ne güzel. Efelerin çocuklarıyla yol yürümek ne güzel. Yörük Türkmen obalarının yiğitleriyle, bacılarıyla yol yürümek ne güzel. Size hoca olmak en büyük meziyet. Allah sizden razı olsun" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, 1 Kasım seçimlerinin ardından milletle yeniden kucaklaşarak yola devam edeceklerini belirterek, "Reform üstüne reform yapmaya devam edeceğiz. Reform dönemi başlatacağız. Her alanda müjdeler verdik size, bunları yerine getireceğiz" dedi.

"Ödemiş işte bu meydanı doldurdu, inşallah 1 Kasım'da da sandıkları dolduracak" diyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Sizinle bazı müjdelerimizi paylaşmadan da gitmemiz mümkün değil. Toplumun her kesimine güzel haberlerimiz var. Kadınlarımıza, yiğit Ege kadınlarına, çalışkan, alnı terli ama yüreği tertemiz ve berrak kadınlarımıza sesleniyorum. Sizin her türlü ihtiyacınızı karşılıyoruz. Doğum olduğu anda, daha çocuğumuz dünyaya geldiğinde ilk çocuğa 300, ikinci çocuğa 400, 3 ve üzeri yaştaki çocuklara 600 lira doğum hediyesini devlet veriyor. Devlet, ana gibi müşfik mi, devletiniz yanınızda mı sizin? İşte bu, biz devlete böyle bakarız. Birileri de Ankara 'da hain teröristler cinayet, katliam işleyip vatandaşlarımızı katlettiğinde o teröristlere dönüp haykıracaklarına, devlete dönüp 'katil devlet' diyor. Biz müşfik devletin, devlet ananın müşfik kollarını daha doğumda açıyoruz."

Doğum yapan annelerin çalışıyor olmaları halinde ilk çocuk için 2, ikinci çocuk için 4, üçüncü çocuk için 6 ay yarı zamanlı çalışarak tam zamanlı ücret alacaklarını hatırlatan Davutoğlu, "Biz annelerimizin ayaklarının altından öperiz. Gençlerimize, yiğit gençlere, dünyanın her yerine açılabilsinler diye ücretsiz internet imkanı getiriyoruz, hayırlı olsun. Memnun musunuz gençler?" şeklinde konuştu. 

(Sürecek)