"Akigo" sınıf atlamak istiyor

"Akigo" sınıf atlamak istiyor
"Akigo" sınıf atlamak istiyor
- Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Arslan: "Takım yeteneği, bütünlüğü, disiplini ve arkadaşlık anlamında çok mesafe katettik" - "Biz bu kalıcı ve önemli takıma bir ivme daha kazandırmak istiyoruz. Transferleri de bu yüzden talep ediyoruz zaten. Takım olarak 'bir üst seviyeye geçebilir miyiz' mücadelesine girmemiz gerekiyor"

İZMİR (AA) - ALİ KORKMAZ - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü Cihat Arslan, "Takım yeteneği, bütünlüğü, disiplini ve arkadaşlık anlamında çok mesafe katettik" dedi.

Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 Haziran'da başladıkları kamp döneminin çok verimli geçtiğini, sezona Torku Konyaspor maçıyla iyi başlamak istediklerini söyledi.

Kamp dönemlerinin "balayı" dönemi olduğunu kaydeden Arslan, "Bu süreç sorunlarla karşılaşmadığınız dönemlerdir. Herkes için verimli geçiyor" ifadesini kullandı.

Arslan, Avusturya kampındaki Hertha Berlin ve son yaptıkları Karşıyaka hazırlık maçlarının kendilerine çok önemli katkı sağladığını belirterek, "Karşıyaka maçı bizim için iyi bir ders oldu, belli özelliklerimizin ön plana çıktığını, ama belli özelliklerimizin de geri kaldığını gördük" diye konuştu.

 

- "Sınıf atlatacak oyuncu" 

 

Bazı değişimlerin ve buna bağlı olarak gelişimin kolay olmadığını kaydeden Arslan, şöyle devam etti:

"Futbolcu kardeşlerimizin mantalite olarak bizim düşündüklerimizi gerçekleştirmesi için 30-40 gün maalesef yetmiyor, biraz orada eksiğimiz var. Yoksa takım yeteneği, bütünlüğü, disiplini ve arkadaşlık anlamında çok mesafe katettik. O da sevindirici. Oluşturduğumuz kadronun kalitesine inanıyorum. Transfere ihtiyacımız olduğu bir gerçek. Elimizdeki gücün, 24 kişilik kadromuzun değerini bilerek transfere ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum. Yönetim kuruluyla da bu konuda mutabıkız. İki veya 3 tane oyuncu aramıza katılacak. Bunlar da bize sınıf atlatacak önemli oyuncular olacak. Görüştüğümüz önemli isimler var, heyecanla onların gelmesini bekliyorum. Takımda şu an 7 yabancımız var, 8'de noktalamayı düşünüyoruz." 

 

- "Bir üst seviye"

 

Cihat Arslan, Akhisar Belediyespor'da daha önce futbol oynadığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Akhisar Belediyespor, kendi öz kimliğiyle centilmen, sevecen bir takım. Yönetim ve taraftar grubuyla da aile ortamı oluşturan bir kulüp. Biz de kendimizi buraya uygun görüyoruz, onlar da bizi uygun gördü. İnşallah bu birliktelik uzun soluklu olur. Akhisar Belediyespor, Süper Lig'e çıktığından beri hep zayıf halka görüldü. Ancak bunu çok güzel bir şekilde sempatiye dönüştürdü ve kalıcı olarak bu ligde önemli bir takım hale geldi. Biz bu kalıcı ve önemli takıma bir ivme daha kazandırmak istiyoruz. Transferleri de bu yüzden talep ediyoruz zaten. Takım olarak 'bir üst seviyeye geçebilir miyiz' mücadelesine girmemiz gerekiyor. Takımda yüzde 40-50'lik bölümünde yaş ve kariyer anlamında değişime ihtiyaç vardı, bunu da başardık."

 

- "Stat problemi"

 

Akhisar Belediyespor'un maçlarını henüz kendi stadında oynamamasının sonucu olarak taraftarla kopma sorunun ortaya çıkabileceğini belirten Arslan, şu ifadeleri kullandı:

"Taraftar da artık takımını kendi stadında görmek istiyor, bunu hayata geçirmek lazım. Ancak siz güçlü bir bir takım oluşturabilirseniz her statta, her sahada herkesle oynayabilecek konuma gelebiliriz. Tabii ki kendi stadımızı istiyoruz. Zaten yönetim kurulumuz ve belediye başkanımız stadı yetiştirme konusunda çok istekli ama olmazsa da güçlü bir takımla Akhisar'ı her yerde temsil ederiz inşallah." 

 

- "Hayalim, ay-yıldıza hizmet etmek"

 

Cihat Arslan, Akhisar Belediyespor'un teknik direktörlük kariyerindeki 10. takım olduğunu belirterek, Türk futboluna daha üst noktalarda hizmet etmek istediğini vurguladı.

"İnşallah bunu Akhisar Belediyespor'la başarırım" diyen Arslan, şöyle konuştu:

"Hedefsiz insan olmuyor, bizim de hayallerimiz, idealimiz var. Türkiye 'ye hizmet edebilmek istiyorum. Bu ülke , futbol, futbol ailesi bana çok şey verdi. Bunun karşılığını vermek istiyorum. Hayalim, ay-yıldıza hizmet etmek."