Altay'ın 3. Lig'e düşmesi

Altay'ın 3. Lig'e düşmesi
Altay'ın 3. Lig'e düşmesi
- Göztepe Kulübü Başkanı Sepil: "Altay gibi asırlık bir kulübün küme düşmesi gerçekten çok üzücü. Altay, umarım en hızlı şekilde çıkış yakalar"

İZMİR (AA) - Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta son 2 haftaya lider giren Göztepe'de kulüp başkanı Mehmet Sepil, Altay'ın Spor Toto 3. Lig'e düşmesinin üzücü olduğunu söyledi.

Sepil, Spor Toto 2. Lig'e veda eden 101 yıllık Altay'ın İzmir futbol tarihinin önemli parçalarından biri olduğunu belirtti.

Altay'ın bir an önce çıkış yakalamasını umduğunu bildiren Sepil, şunları kaydetti:

"Altay gibi asırlık bir kulübün küme düşmesi gerçekten çok üzücü. İzmirliler olarak geçmişten kalan kızgınlıklardan artık kurtulmamız lazım. Altay, umarım en hızlı şekilde çıkış yakalar. Altay'la üst liglerde tekrar rakip olup, İzmir sporu için önemli olan bu rekabeti daha güçlü bir şekilde yaşarız. Altay'ı bu maçlarda 3-0'lık skorla yenmek isteriz."

 

-"Şimdiden şampiyonluk havasına girmek yanlış"

Sepil, ligde son 2 haftada önemli ve zor maçlara çıkacaklarını, bunları galibiyetle tamamlayıp PTT 1. Lig'e yükselmek istediklerini söyledi.

Tek düşüncelerinin kalan 2 maçı kazanmak olduğunu kaydeden Sepil, "Şimdiden şampiyonluk havasına girmek yanlış. İzmir'deki son maçımız olan Kırklarelispor maçı öncesinde şampiyonluk hazırlığımız, stadı süsleme çalışmamız yok. Tek düşüncemiz pazar günü galip gelmek" diye konuştu.