Altınordu'da hedef ilk 6

Altınordu'da hedef ilk 6
Altınordu'da hedef ilk 6
- Teknik direktör Eroğlu: - "Hedefimiz ilk 6 ama ilk 2 neden olmasın" - "İzmir takımları Süper Lig'de olmalı, Türk futbolunun İzmir futboluna ihtiyacı var"

İZMİR (AA) - ALİ KORKMAZ - PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu'nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, bu sezon hedeflerinin ilk 6'ya kalıp play-off oynamak olduğunu ancak ligi ilk 2 sırada bitirebileceklerini söyledi.

Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknik ekip olarak Altınordu'da 4. sezona başlayacaklarını, kendileri için önemli olan takım olgusunu oluşturmayı başardıklarını kaydetti.

Türk futbolunda bunun eksik olduğunu belirten Eroğlu, şöyle konuştu:

"Geçen seneye iyi başlayamadık. Bir çok oyuncumuz PTT 1. Lig'de ilk defa forma giymişti. Bizim yapmamız gerekenin futbol oynamak, mücadele etmek ve takım oyununu sergilemek olduğunu biliyorduk. Bunları ilk başta sonuca yansıtamadık. Daha sonra toparlandık ve son 10 haftada yenilmememize rağmen ilk 6 şansını 1 puanla kaçırdık."

 

- İlk 6 hedefi

Eroğlu, bu sezon için hazırlık döneminin çok verimli geçtiğine değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Lige Samsunspor galibiyetiyle başlayıp, bunu 34 haftaya yaymak istiyoruz. Bu istikrarla hedefimiz ilk 6'ya girmek. Geçen sezon 10 maçlık namağlup unvanımız hazırlık maçlarında da devam etti. Bunu sürdürmek istiyoruz. Amacımız iyi futbol, iyi mücadele, yüksek tempolu oyun, rakibe, hakeme ve seyirciye saygı. Biz PTT 1. Lig'de ilk 10, ilk 6 ve ilk 2 hedeflerini koymuştuk. İlk sezonumuzda neredeyse 1 puanla play-off'u kaçırdık. Hedefimiz ilk 6 ama ilk 2 neden olmasın. İzmir futbolunun buna ihtiyacı var. Umarım biz çıkarız, Göztepe'nin de Karşıyaka'nın da Süper Lig'e yükselmesinin isterim. Türk futbolunun İzmir futboluna ihtiyacı var."

 

- İstikrar

Geçen sezonki kadroya 4 takviye yaptıklarını vurgulayan Eroğlu, uzun lig maratonunda kendilerine katkı sağlayacak bir forvet oyuncuyu kadrolarına dahil edebileceklerini kaydetti.

Eroğlu, Altınordu'da 4. sezonuna başlayacağını belirterek, "Bu Türkiye 'de pek rastlanan bir şey değil. Düşüncemiz kulüp başkanımız Mehmet Bey'le aynı. Önceliğimiz Süper Lig, daha sonra da Altınordu'yu Avrupa kupalarında oynayan bir takım haline getirmek. Bunun için ne gerekiyorsa fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.  

Futbol oynamaya çalışan bir ekip olduklarını dile getiren Hüseyin Eroğlu, bunun için de saha zeminin çok önemli olduğuna dikkati çekti. Eroğlu, ligde ilk 2 iç saha maçını Denizli'de oynayacaklarını belirterek, "İyi zemin her zaman tercihimiz. Türkiye'de bir sürü stat yapılıyor. Zaten futbol güzel zeminde seyirciyle oynanınca daha çok zevk alınan bir spor " diye konuştu.