Altınordu'dan Futbol Meslek Okulu

Altınordu'dan Futbol Meslek Okulu
Altınordu'dan Futbol Meslek Okulu
- Futbolcular ve yöneticiler, Torbalı ilçesinde 80 dönümlük arazi üzerine kurulacak tesislerde çim sahaların tohumunu attı

İZMİR (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu, Torbalı ilçesinde 80 dönümlük arazi üzerinde Futbol Meslek Okulu kuruyor.

Kulüpten yapılan açıklamada, 3 yılda Yeşilyurt ve Selçuk'ta 11 sahalı iki tesis inşa eden Altınordu, Torbalı ilçesindeki dev komplekste başlayan çalışmaları yerinde görmek ve çim tohumu atak için bir araya geldi.

Kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan, yönetim kurulu üyeleri Zafer Bilgetay, Murat Dizdar ve Barış Orhunbilge'nin de katıldığı çim tohumu atma töreninde, idari yönetim kadrosu ile A takım dahil kırmızı-lacivertli tüm ekipler hazır bulundu.

Yaklaşık 300 kişi, yapımı devam eden sahanın çim tohumlarını atıp kurban keserlerken, lojman ve idari binayı da gördü.

Başkan Seyit Mehmet Özkan, Altınordu Futbol Meslek Okulu adı verilen ve kısaca "AFMO" olarak anılacak tesisin 28 Eylül'de hizmet vermeye başlayacağını, kulübün 92. kuruluş yıl dönümü olan 26 Aralık'ta ise sahaların maç oynanabilecek düzeye ulaşacağını ifade etti.

Özkan "Bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel futbolcular yetiştirmek için yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu tesislerden, sadece Altınordumuzun değil Türk futbolunun geleceğinin teminatı olacak çocuklarımız yetişecek. Bugün , Altınordu tarihinin önemli gönlerinden biri. Hiç unutulmasın diye özellikle 9 Eylül'ü tercih ettik. İzmir'in kurtuluş gününde biz de Türk futbolunun üretkenliği yolunda çok önemli bir adım atmış bulunduk" ifadelerini kullandı.

AFMO, FIFA standartlarında tribünlü 5 saha, 1 futsal salonu, 1 spor salonu, 2 plaj futbolu sahası, 1 forvet şut çalışma ve 1 kaleci eğitim alanı, lojman idari merkez, yemekhane ve sosyal tesislerden oluşacak.