Ankara'daki patlama

Ankara'daki patlama
Ankara'daki patlama
- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım: - "Bu patlama birliğimize, kardeşliğimize yöneliktir, gün etle tırnak olma, provokasyonlardan uzak durup kenetlenme günüdür"

İZMİR (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, Ankara 'daki patlamaya ilişkin, "Bu patlama birliğimize, kardeşliğimize yöneliktir, gün etle tırnak olma, provokasyonlardan uzak durup kenetlenme günüdür" değerlendirmesinde bulundu. 

Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, başkentte yaşanan patlamanın birliğe ve kardeşliğe yönelik olduğunu belirtti. 

Patlamada yaralananlara acil şifalar, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Yıldırım, şunları ifade etti:

"Gün etle tırnak olma, provokasyonlardan uzak durup kenetlenme günüdür. Hedef gösteren açıklamalar teröre hizmet eder. Vahşet, kan ve gözyaşı isteyenleri sevindirir.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti yaralarını saracak güçtedir. Başka ülkemiz yok. Hep birlikte kardeşçe yaşayacağız. Bu saldırıları yapanları ortaya çıkarmak boynumuzun borcudur. Bu elbette ölen canlarımızı geri getirmez, ancak acımızı hafifletecektir."

Yıldırım açıklamasında, durumu takip etmek ve değerlendirme bulunmak için seçim çalışmalarına ara vererek Ankara'ya gideceğini kaydetti.